Helen Rappaport

Książka Helen Rappaport "Cztery siostry. Utracony świat ostatnich księżniczek z rodu Romanowów" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Autobiografia,... Książka Helen Rappaport "Cztery siostry. Utracony świat ostatnich księżniczek z rodu Romanowów" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Autobiografia, biografia, wspomnienia.

Brytyjska historyk.
Autorka jest ekspertem w zakresie historii Rosji oraz historii epoki wiktoriańskiej (skupia się na okresie 1837–1918). Jej wielką pasją jest wydobywanie zaginionych historii z przypisów i ożywianie starych tematów poprzez rzucenie na nie nowego światła. Urodzona w angielskim Bromley, zakochała się w języku rosyjskim, gdy uczęszczała do "Chatham Girls’ Grammar School", następnie studiowała rosjoznawstwo na Uniwersytecie Leeds. Do tego czasu miała już w swoim dorobku udział w opracowaniu kompendiów historycznych i biograficznych dla wydawców takich jak "Cassell", "Reader’s Digest" oraz "Oxford University Press", a także pracę jako niezależna redaktorka dla Blackwell w Oksfordzie.

W 2005 roku Helen wystąpiła jako konsultant historyczny w filmie dokumentalnym "The Real Angel of the Crime", opowiadającym o jamajskiej pielęgniarce Mary Seacole. W 2010 roku wzięła udział w produkcjach dokumentalnych Mystery Files na temat morderstwa Romanowów i Rasputina dla kanału National Geographic. Wystąpiła w produkcjach BBC2: "Queen Victoria’s Children", "Fit to Rule", "The Genius of Invention" oraz serialu produkcji Sky Atlantic - "The British". Wypowiadała się jako konsultantka historyczna w dwuczęściowym filmie dokumentalnym o siostrach z dynastii Romanowów "Russia’s Lost Princesses", który został wyemitowany przez BBC2 latem 2014 roku.

Jako pasjonatka epoki wiktoriańskiej i historii Rosji Helen Rappaport jest członkinią "Equity", "The Victorian Society", "The Society of Genealogists", "The Society of Authors" oraz "The Biographers’ Club".

źródło zdjęcia: http://www.helenrappaport.com/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Cztery siostry. Utracony świat ostatnich księżniczek z rodu Romanowów
Cztery siostry. Utracony świat ostatnich księżniczek z rodu Romanowów
Helen Rappaport

7,98 (246 ocen i 64 opinii)
Cztery siostry. Utracony świat ostatnich księżniczek z rodu Romanowów
Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Autobiografia, biografia, wspomnienia. Cztery córki Mikołaja II dorastały niczym cudowne ptaki w złotej klatce, odizolo...
czytelników: 1278 | opinie: 64 | ocena: 7,98 (246 głosów) | inne wydania: 2
The Last Days of the Romanovs: Tragedy at Ekaterinburg
The Last Days of the Romanovs: Tragedy at Ekaterinburg
Helen Rappaport

7,67 (3 ocen i 0 opinii)
czytelników: 8 | opinie: 0 | ocena: 7,67 (3 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
283
981
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (3)

Czytelnicy (283)

zgłoś błąd zgłoś błąd