César Aira

Urodzony 23 lutego 1949 roku w Coronel Pringles, niedaleko Buenos Aires. Argetyński pisarz i tłumacz. Znany promotor współczesnej literatury argentyńskiej. Aira opublikował jak dotąd ponad 80 książek... Urodzony 23 lutego 1949 roku w Coronel Pringles, niedaleko Buenos Aires. Argetyński pisarz i tłumacz. Znany promotor współczesnej literatury argentyńskiej. Aira opublikował jak dotąd ponad 80 książek niewielkiej objętości, składających się głównie z opowiadań i esejów. Mówi się - przynajmniej od roku 1993 - że tym, co go wyróżnia, jest szaleńcze tempo pracy: każdego roku publikuje od dwóch do czterech krótkich książek. Prowadził wykłady na Uniwersytecie w Buenos Aires (o twórczości Copiego i Arthurze Rimbaud) oraz na Uniwersytecie w Rosario (o kontruktywizmie i Stéphanie Mallarmé). Ponadto przekładał i redagował książki francuskie, angielskie, włoskie, brazylijskie, hiszpańskie, meksykańskie i wenezuelskie.

źródło opisu: Opis autorski.

źródło zdjęcia: http://en.wikipedia.org/wiki/C%C3%A9sar_Aira

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
An Episode in the Life of a Landscape Painter
An Episode in the Life of a Landscape Painter
César Aira

7 (1 ocen i 0 opinii)
An Episode in the Life of a Landscape Painter
Autor:
An astounding novel from Argentina that is a meditation on the beautiful and the grotesque in nature, the art of landscape painting, and one experience in a man's life that became a lightning rod for...
czytelników: 4 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
1
3
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

Powiązane treści
Znamy finalistów Man Booker International Prize

We wtorek 24 marca jury pod przewodnictwem profesor Mariny Warner ogłosiło listę 10 pisarzy nominowanych w szóstej edycji Man Booker International Prize. Nagroda w wysokości 60 tys. funtów przyznawana jest w cyklu dwuletnim żyjącemu pisarzowi, który tworzy w języku angielskim lub którego twórczość jest na angielski tłumaczona.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd