Ermis Lafazanovski

Ermis Lafazanovski (ur.w 1961 r.), macedoński pisarz, historyk, krytyk literacki, badacz kultury i twórczości ludowej. Doktor filologii na Uniwersytecie św. Cyryla i Metodego, pracownik Instytutu Fol... Ermis Lafazanovski (ur.w 1961 r.), macedoński pisarz, historyk, krytyk literacki, badacz kultury i twórczości ludowej. Doktor filologii na Uniwersytecie św. Cyryla i Metodego, pracownik Instytutu Folkloru im. Marko Cepenkova w Skopje, czołowej macedońskiej placówki badań etnograficznych.

Autor o nietuzinkowej wyobraźni i oryginalnym stylu, komplementowany za innowacyjne podejście do opowiadania historii, jeden z najbardziej popularnych autorów w Macedonii, doceniany zarówno przez czytelników jak i literacką krytykę. Autor powieści, opowiadań, esejów, min: „Historia ludzi którzy umarli ze strachu” (2012), „Niedziela” (2010), „Hrapeszko” (2007), „Powieść o broni” (2003), „Opisywacz” (2001), „Kiedy w Skopje wynaleziono parasole” (1999), „Arystokrata” (2007), „Połowa tęczy” (1992).

Laureat kilku rodzimych nagród literackich, za powieść „Hrapeszko” nominowany do prestiżowej, międzynarodowej nagrody Balkanika.

źródło opisu: www.toczka.pl

źródło zdjęcia: www.toczka.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Hrapeszko
Hrapeszko
Ermis Lafazanovski

7,4 (15 ocen i 3 opinii)
Hrapeszko Seria: Na Południe
Hrapeszko, mistrz cięcia winorośli z doliny rzeki Wardar, opuszcza rodzime Bałkany i kuszony perspektywą lepszego zarobku, rusza zadziwić Europę swym ogrodniczym kunsztem. Nieoczekiwanie, daleko od do...
czytelników: 43 | opinie: 3 | ocena: 7,4 (15 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
16
26
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (16)

zgłoś błąd zgłoś błąd