Stanisław Nitecki

Doktor habilitowany nauk prawnych, jeden z najlepszych w Polsce specjalistów w zakresie prawa pomocy społecznej. Pełni funkcję sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gliwicach, jest pracow... Doktor habilitowany nauk prawnych, jeden z najlepszych w Polsce specjalistów w zakresie prawa pomocy społecznej. Pełni funkcję sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gliwicach, jest pracownikiem naukowym Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu oraz prowadzi szkolenia m.in. dla jednostek organizacyjnych pomocy społecznej. Przez wiele lat był członkiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach.

Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół zagadnień prawa administracyjnego i postępowania administracyjnego. Od wielu lat zajmuje się problematyką pomocy społecznej. Współautor m.in. Praktycznego komentarza do ustawy o pomocy społecznej (1993), Komentarza do ustawy o pomocy społecznej (1997), Wzorów decyzji administracyjnych w sprawach pomocy społecznej (1998) oraz autor Prawa do pomocy społecznej w polskim systemie prawnym (2008).

Na rynku znajdują się już wszystkie części serii publikacji poświęconych zagadnieniom procedur przyznawania świadczeń socjalnych, Pomoc społeczna. Procedury i tryb przyznawania świadczeń (listopad 2009), Świadczenia rodzinne. Procedura i tryb przyznawania (grudzień 2009) oraz Świadczenia z funduszu alimentacyjnego i dodatki mieszkaniowe. Procedura i tryb przyznawania.(grudzień 2009)

źródło opisu: www.gaskor.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Komentarz do ustawy o pomocy społecznej
Komentarz do ustawy o pomocy społecznej
Stanisław Nitecki

9 (1 ocen i 0 opinii)
Komentarz do ustawy o pomocy społecznej
Komentarz adresowany jest przede wszystkim do tych pracowników pomocy społecznej, którzy uczestniczą w podejmowaniu rozstrzygnięć o przyznaniu bądź odmowie przyznania świadczenia z pomocy społecznej....
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 9 (1 głos)
Pomoc społeczna. Procedury i tryb przyznawania świadczeń
Pomoc społeczna. Procedury i tryb przyznawania świadczeń
Stanisław Nitecki

8 (1 ocen i 0 opinii)
Pomoc społeczna. Procedury i tryb przyznawania świadczeń
Pomoc społeczna. Procedury i tryb przyznawania świadczeń to pierwsza z serii publikacji poświęconych zagadnieniom procedur przyznawania świadczeń socjalnych. Książka przedstawia procedury przyznaw...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 8 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
1
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd