Alan Medinger

Homoseksualizm, czyli deficyt męskiej tożsamości: Alan Medinger jest założycielem stowarzyszenia Regeneration, należącego do międzynarodowej sieci Exodus - jednej z najstarszych i największych organiz... Homoseksualizm, czyli deficyt męskiej tożsamości: Alan Medinger jest założycielem stowarzyszenia Regeneration, należącego do międzynarodowej sieci Exodus - jednej z najstarszych i największych organizacji pomagających homoseksualistom w zmianie orientacji. Niniejsza książka jest pokłosiem doświadczeń autora, zarówno tych wyniesionych z wieloletniej pracy duszpasterskiej, jak i bezpośrednich - zanim bowiem sam poczuł się w pełni mężczyzną, musiał przejść prawie czterdziestoletni okres zmagań z własnymi słabościami i wyobrażeniami.

Źródeł homoseksualizmu Medinger upatruje w zaburzeniu dorastania do męskiej tożsamości, dlatego terapia dokonuje się przede wszystkim przez "podróż do pełni męskości" – uzyskanie dojrzałej męskiej tożsamości.

Były homoseksualista, który z początku próbował poradzić sobie z problemem w samotności. Przez wiele lat żył podwójnym życiem – mąż i ojciec, aktywny członek wspólnoty chrześcijańskiej, w ukryciu był homoseksualistą, zaspokajającym seksualne pożądania w tajemnicy. Po wielu latach pracy uzyskał uzdrowienie z homoseksualizmu, ukończył studia psychoterapeutyczne. Do końca życia (zmarł 28.06.2010) sam pomagał ludziom zmagającym się z niechcianym SSA w uzyskaniu pełni heteroseksualności. Przeczytaj całą historię życia A.Medingera.

W podejściu Medingera dużą rolę odgrywa motywacja religijna i uzdrawianie relacji z ludźmi oparte na uzdrowionej relacji z Bogiem. Dlatego w grupach opierających się na programie terapeutycznym Medingera duży nacisk kładzie się właśnie na relacje z Bogiem i otwarcie na działanie Bożej Łaski.

Źródeł homoseksualizmu Medinger upatruje w zaburzeniu dorastania do męskiej tożsamości, dlatego terapia dokonuje się przede wszystkim przez "podróż do pełni męskości" – uzyskanie dojrzałej męskiej tożsamości. Analogicznie wygląda sprawa wychodzenia z lesbianizmu – drogą uzyskania dojrzałej tożsamości kobiecej.

Praca nad SSA przebiega dwutorowo: z jednej strony jest to udział w grupie wsparcia złożonej z osób tej samej płci, z drugiej – praca z terapeutą nad problemami emocjonalnymi.

Program grupy wsparcia Nowa Droga, której działanie oparte jest na koncepcji Alana Medingera, zakłada m,in. udział w trzech cyklach wykładów:

źródło opisu: http://psychebook.otwarte24.pl/59,Podroz-ku-pelni-meskosci-Alan-Medinger-terapia-homoseksualizmu ; http://www.homoseksualizm.edu.pl/index.php/terapia/sukcesy-terapii/czoowi-terapeuci/169-alan-medinger

źródło zdjęcia: http://www.mojpribeh.sk/pribeh/alan-medinger-uzdraveny-z-homosexuality/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Podróż do pełni męskości
Podróż do pełni męskości
Alan Medinger

9 (1 ocen i 1 opinii)
Podróż do pełni męskości
Autor:
Książka powstała z myślą o tych, którzy pragną przezwyciężyć swój homoseksualizm, ale przekazuje także wiele prawd ogólnych dotyczących akceptacji i rozwoju męskiej tożsamości. Autor proponuje nam pr...
czytelników: 5 | opinie: 1 | ocena: 9 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
2
3
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd