Małgorzata Lebda

Ur. w 1985 roku w Nowym Sączu. Dzieciństwo spędziła we wsi Żeleźnikowa Wielka w Beskidzie Sądeckim. Wyróżniona Stypendium Twórczym Miasta Krakowa (2006), Stypendium Grazelli (2006), Stypendium MKiDN (... Ur. w 1985 roku w Nowym Sączu. Dzieciństwo spędziła we wsi Żeleźnikowa Wielka w Beskidzie Sądeckim. Wyróżniona Stypendium Twórczym Miasta Krakowa (2006), Stypendium Grazelli (2006), Stypendium MKiDN (2012). Autorka tomów poetyckich "Otwarta na 77 stronie"(Kraków, 2006), "Tropy"(Gniezno, 2009), "Granica lasu" (Poznań 2013). Za tom "Granica lasu" nominowana do: Nagrody Poetyckiej im. K. I. Gałczyńskiego "Orfeusz" oraz do Nagrody Poetyckiej im. Krystyny i Czesława Bednarczyków. Tłumaczona na serbski przez Biserkę Rajcić, Vesnę Milutinović, na czeski przez Lenkę Daňhelovą, na język słoweński przez Petera Kuhara, na język angielski przez Marka Kazmierskiego. Mieszka w Krakowie. Fotografuje i pracuje naukowo (interesuje się relacjami pomiędzy literaturą i sztukami wizualnymi). Redaguje dział poezji w Miesięczniku KRAKÓW. Ultramaratończyk i taternik.

źródło opisu: http://www.literackie.pl/autor.asp?idautora=119&lang=

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Granica lasu
Granica lasu
Małgorzata Lebda

8,2 (10 ocen i 0 opinii)
Granica lasu
Małgorzata Lebda (ur. w 1985 r. w Nowym Sączu), wyróżniona Stypendium Twórczym Miasta Krakowa (2006), Stypendium Grazelli (2006), Stypendium MKiDN (2012). Ostatnio wydała Tropy (Gniezno 2009), jej wie...
czytelników: 19 | opinie: 0 | ocena: 8,2 (10 głosów)
Matecznik
Matecznik
Małgorzata Lebda

7,65 (26 ocen i 7 opinii)
Matecznik Seria: Biblioteka Poezji Współczesnej
sprawy lasu: rozpoznanie początkowo mówiłem do was jak do zwierząt ale odkąd wasze pytania stały się niewygodne przyglądałem się wam uważniej pomyślałem że tej z was która jako pierwsza zapyta o spr...
czytelników: 56 | opinie: 7 | ocena: 7,65 (26 głosów)
Otwarta na 77 stronie
Otwarta na 77 stronie
Małgorzata Lebda

2 (1 ocen i 0 opinii)
Otwarta na 77 stronie
Poetka urodziła się w 1985 roku w Nowym Sączu. Jest stypendystką Stypendium Twórczego Miasta Krakowa (2006) i Stypendium Grazelli (2006). Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich.
czytelników: 4 | opinie: 0 | ocena: 2 (1 głos)
Sny uckermärkerów
Sny uckermärkerów
Małgorzata Lebda

6,3 (10 ocen i 5 opinii)
czytelników: 20 | opinie: 5 | ocena: 6,3 (10 głosów)
Tropy
Tropy
Małgorzata Lebda

7,8 (5 ocen i 0 opinii)
Tropy
Poetka urodziła się w 1985 roku w Nowym Sączu. Jest stypendystką Stypendium Twórczego Miasta Krakowa (2006) i Stypendium Grazelli (2006). Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich.
czytelników: 9 | opinie: 0 | ocena: 7,8 (5 głosów)
Warkoczami. Antologia Nowej Poezji
Warkoczami. Antologia Nowej Poezji
Bianka Rolando, Julia Fiedorczuk, Zofia Bałdyga, Justyna Bargielska, Maria Cyranowicz, Wioletta Grzegorzewska, Kamila Janiak, Aneta Kamińska, Natalia Malek, Agnieszka Mirahina, Joanna Mueller, Justyna Radczyńska, Katarzyna Ewa Zdanowicz, Agnieszka Wolny-Hamkało, Kira Pietrek, Kamila Pawluś, Katarzyna Fetlińska, Mirka Szychowiak, Barbara Klicka, Michał Czaja, Małgorzata Lebda, Jakub Głuszak

7,2 (5 ocen i 1 opinii)
czytelników: 41 | opinie: 1 | ocena: 7,2 (5 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

6
42
75
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (5)

Czytelnicy (42)

Cytaty tego autora (1)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Książki nagrodzone w 2017 roku

Jak wybieracie książki, które chcecie przeczytać? Czytacie recenzje, pytacie znajomych, snujecie się po księgarni? A może zerkacie na najróżniejsze rankingi, których prawdziwy wysyp następuje pod koniec roku. My przygotowaliśmy dla was zestawienie książek, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy zostały wyróżnione najważniejszymi polskimi i zagranicznymi nagrodami literackimi.


więcej
Poznańska Nagroda Literacka. Znamy laureata i nominowanych!

Profesor Tadeusz Sławek, pisarz a jednocześnie naukowiec, został laureatem Nagrody im. Adama Mickiewicza w tegorocznej edycji Poznańskiej Nagrody Literackiej. Członkowie kapituły przyznali też nominacje do stypendium im. Stanisława Barańczaka. Laureaci odbiorą nagrody podczas gali, która odbędzie się 19 maja. 


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd