Józef Szczupał

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Radłowie i Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Nauczyciel szkół średnich powiatu głubczyckiego – Śląsk Opolski. Dziennikarz "Trybuny... Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Radłowie i Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Nauczyciel szkół średnich powiatu głubczyckiego – Śląsk Opolski. Dziennikarz "Trybuny Opolskiej" i "Nowej Trybuny Opolskiej". Poeta. Członek opolskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Autor dwóch tomików "Miniatur" (1997, 1998). Borzęcin w jego twórczości literackiej zajmował szczególne miejsce.
Józef Szczuplał urodził się 11 listopada 1941 roku w Borzęcinie Górnym. Ukończył tutejszą szkolę podstawową, dalszą naukę kontynuował w Liceum Ogólnokształcącym w Radłowie. Po zdaniu matury w 1959 roku rozpoczął studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 1964 roku pracował jako nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym w Kietrzu na Śląsku Opolskim. Był […] świetnym nauczycielem, szybko dostrzeżono jego głęboką wiedzę i talenty pedagogiczne. Został włączony w system doskonalenia nauczycieli języka polskiego na terenie powiatu głubczyckiego"1. Pełnił obowiązki kuratora szkolnego. Od stycznia 1982 pracował jako dziennikarz. Najpierw w "Trybunie Opolskiej" a później w "Nowej Trybunie Opolskiej". W pracy dziennikarskiej zajmował się sprawami oświaty, nauki i kultury. W latach 1992-1997 roku uczestniczył w pracach Uczniowskich Warsztatów Dziennikarskich połączonych z Giełdą Czasopism Szkolnych pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Opolu. Zmarł po długiej chorobie 15 grudnia 2006r. w Opolu. Prochy spoczęły na cmentarzu parafialnym w Borzęcinie Górnym.

źródło opisu: http://www.borzecin.pl/znani-i-zasluzeni/3022-szczupa-jozef-1941-2006.html

źródło zdjęcia: http://www.borzecin.pl/znani-i-zasluzeni/3022-szczupa-jozef-1941-2006.html

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Miniatury
Miniatury
Józef Szczupał

8 (1 ocen i 0 opinii)
Miniatury
Józef Szczupał ur. 11.11.1941 roku w Borzęcinie Górnym, zm. 15.12.2006 roku w Opolu. Przez wiele lat był dziennikarzem "Nowej Trybuny Opolskiej". Na łamach tejże gazety ukazywały się "M...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 8 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
1
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd