Anton Marklund

Anton Marklund urodził się w małej wiosce w Szwecji, w rejonie miasta Skellefteå. Od kilkunastu lat mieszka w Umeå. Inspiracją do napisania książki Przyjaciele zwierząt stało się jego kilkuletnie doś... Anton Marklund urodził się w małej wiosce w Szwecji, w rejonie miasta Skellefteå. Od kilkunastu lat mieszka w Umeå. Inspiracją do napisania książki Przyjaciele zwierząt stało się jego kilkuletnie doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Przyjaciele zwierząt to jego debiutancka powieść, która bardzo dobrze została przyjęta przez szwedzkich krytyków i czytelników.

Anton Marklund o sobie:

Piszę. I lubię podróżować. Do odległych miejsc, w których nigdy nie byłem. Czasami gram smutne kawałki na fortepianie. Jestem właścicielem czerwonego motocykla.

Przez ostatnie kilka lat studiowałem matematykę, fizykę, geografię, pedagogikę, biologię i chemię. Pracowałem także w barze z kanapkami oraz zawodowo zajmowałem się śpiewaniem piosenek o zwierzętach. I nie żałuję żadnego mojego wyboru.

Przyjaciele zwierząt to moja pierwsza powieść. I choć czyta się ją szybko, to pozostaje, mam przynajmniej taką nadzieję, na długo w pamięci .

źródło opisu: www.czwartastrona.pl

źródło zdjęcia: materiały wydawnictwa

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Przyjaciele zwierząt
Przyjaciele zwierząt
Anton Marklund

7,44 (169 ocen i 30 opinii)
Przyjaciele zwierząt
Johannes nie jest taki jak jego rówieśnicy. Johannes to siedemnastoletni autyk. Johannes za wszelką cenę chcę zyskać akceptację i przychylność szkolnych kolegów. Jednak otoczenie postrzega go tylko pr...
czytelników: 663 | opinie: 30 | ocena: 7,44 (169 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
194
465
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (194)

Cytaty tego autora (2)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
TOP5 prezentów na Gwiazdkę (na siedmiu podstronach)

Początek grudnia to ostatni dzwonek na przemyślane prezenty Gwiazdkowe. Potem następuje szał zakupów i w koszykach lądują dziwne rzeczy. Aby oszczędzić Wam czasu, a Waszym bliskim rozczarowań z nieudanego podarunku przygotowaliśmy zestawienie książek polecanych przez nas pod choinkę. Każdy znajdzie coś dla siebie!


więcej
Na trzy głosy o wykluczeniu

Tak dobrze znamy sielskie, pełne bezpieczeństwa Bullerbyn. Rozpoznajemy sceny zbrodni, policyjne śledztwa i rozwiązane zagadki z popularnych kryminałów. Obraz Szwecji, jaki wyłania się z debiutanckiej powieści Antona Marklunda "Przyjaciele zwierząt", jest zupełnie inny. 


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd