Monika Górska

"Monika Górska to człowiek stworzony do łapania opowieści. Wyłuskuje je ze zbędnych słów i obrazów, obrysowuje, oświetla, a potem oddaje światu, by ten miał się dobrze." Jest reżyserem filmó... "Monika Górska to człowiek stworzony do łapania opowieści. Wyłuskuje je ze zbędnych słów i obrazów, obrysowuje, oświetla, a potem oddaje światu, by ten miał się dobrze."
Jest reżyserem filmów dokumentalnych i reportaży, scenarzystą, wykładowcą akademickim. Trenerem i coachem. Pochodzi z Poznania.

W 1989 ukończyła polonistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i wyruszyła autostopem na Zachód, gdzie pracowała najpierw jako kelnerka i gospodyni. Uzyskała dyplomy w L’Institute de Journalisme Robert Schuman w Brukseli – dziennikarstwo oraz w Institute Of Telecommunication w Dallas (reżyseria i produkcja TV). W 2012 r. uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W styczniu 2013 r. zdobyła dyplom coacha na SWPS w Poznaniu. Specjalizuje się w storytellingu, jako narzędzia komunikacji interpersonalnej.

Od 1991 zajmuje się tworzeniem filmów i pracą wykładowcy – najpierw w Belgii i Holandii, a od 1997 w Polsce, w jej rodzinnym Poznaniu. Jako reżyser, scenarzysta i dziennikarz realizuje wywiady, filmy dokumentalne, reportaże, koncerty, teatry TV i magazyny dla wszystkich stacji TVP oraz innych telewizji europejskich m.in. RTBF, RTL-5, LTV.

Od 2011 jako założycielka Fabryki Opowieści, pomaga ludziom opowiadać ich historie światu. Obecnie jest wykładowcą "Storytellingu" na spec. Communication Design w SWPS w Poznaniu.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Monika_G%C3%B3rska

źródło zdjęcia: Zdjęcie autorskie

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Spełnij marzenie, marzenie spełni Ciebie. 12 lekcji od Wielkiego Kanionu
Spełnij marzenie, marzenie spełni Ciebie. 12 lekcji od Wielkiego Kanionu
Monika Górska

6,93 (15 ocen i 4 opinii)
Spełnij marzenie, marzenie spełni Ciebie. 12 lekcji od Wielkiego Kanionu
Zobaczyć Wielki Kanion i… doznać olśnienia. Że marzenia się nie spełniają, ale że marzenia SIĘ SPEŁNIA. I dopiero wtedy można poczuć spełnienie. To była lekcja numer 1 od Wielkiego Kanionu. Potem prz...
czytelników: 34 | opinie: 4 | ocena: 6,93 (15 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
15
18
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (15)

zgłoś błąd zgłoś błąd