Estoński pisarz i działacz społeczny.Jego sztuka odzwierciedla głównie życie rybaków i innych nadmorskich ludzi. Dzieciństwo spędził w rejonie wyspy Saaremaa Lümanda na wiejskiej farmie Kuusnõmme Ko... Estoński pisarz i działacz społeczny.Jego sztuka odzwierciedla głównie życie rybaków i innych nadmorskich ludzi.

Dzieciństwo spędził w rejonie wyspy Saaremaa Lümanda na wiejskiej farmie Kuusnõmme Kopli. W latach 1923/29 uczęszczał w Saaremaa do gimnazjum. Pracował w szwedzkiej miejscowości Tartu jako nauczyciel szkoły podstawowej.
W 1940 wstąpił do Komunistycznej Partii Estonii. Walczył w Armii Czerwonej podczas II wojny światowej. Był członkiem Najwyższej Rady Estonii SSR. 1974-1984 był prezesem Zarządu estońskiej SSR Book Society.

Był bratem Jana hindi. Ich ojciec był rolnikiem i Aleksander Podpowiedź odległe morze kapitan i członek I Parlamentu. 1937-1941 był żonaty Debora Trulli (Debora Vaarandi), 1941/58 Minnie Nurmega. 1961 był żonaty z ELVE Hindiga (ur siedzenia Życzenie).

Aadu Hindil miał ośmioro dzieci. Wśród nich są dobrze znane Päärn Hint, Hint i Ewa Miina Park Mare Zaneva pisarzy i tłumacz.

Aadu Podpowiedź jest pochowany na cmentarzu parafialnym w Saaremaa w.

źródło opisu: wikipedia

źródło zdjęcia: http://www.saartehaal.ee/2010/01/11/aadu-hint-100-kokkupuuteid-kirjanikuga/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Być sobą
Być sobą
Hint Aadu

6,5 (4 ocen i 0 opinii)
Być sobą
Autor:
Seria: Klub Interesującej Książki
Książka estońskiego pisarza Aadu Hinta pochodzi jeszcze z lat przedwojennych i zapoczątkowała twórczość pisarską tego autora. Jest to książka niezwykła ze względu na tematykę. Czujemy się zaskoczeni i...
czytelników: 15 | opinie: 0 | ocena: 6,5 (4 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
5
10
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (5)

zgłoś błąd zgłoś błąd