John Brookes

Brytyjski architekt krajobrazu. Przez ponad 50 lat swojej kariery zawodowej zaprojektował około 1000 ogrodów, które często znacznie różnią się od siebie stylem (projektuje ogrody w typowym stylu angie... Brytyjski architekt krajobrazu.
Przez ponad 50 lat swojej kariery zawodowej zaprojektował około 1000 ogrodów, które często znacznie różnią się od siebie stylem (projektuje ogrody w typowym stylu angielskim, ale nie ucieka również przed minimalizmem czy wprowadzaniem elementów sztuki muzułmańskiej, wszystko zależy od klienta, ale także od wizji autora).
Autor 24 książek o tematyce dotyczącej ogrodów i ogólnej uprawy roślin. Regularnie pisuje także do periodyków branżowych.
Od 2005 roku asystentem Johna Brookesa jest Peter Gillespie.
Obecnie mieszka w Denmans, w hrabstwie West Sussex, w Anglii.
Wybrane publikacje: "The Garden Book" (1991, polskie wydanie: "Wielka księga ogrodów. Sztuka zakładania i pielęgnacji", Wiedza i Życie, 2008), "The Indoor Garden Book: The Complete Guide to the Creative Use of Plants and Flowers in the Home" (1994, polskie wydanie: "Wielka księga kwiatów. Sztuka kompozycji i pielęgnowania", Wydawnictwo Debit, 1994), "101 Essential Tips: House Plants" (1996, polskie wydanie: "101 praktycznych porad. Rośliny doniczkowe", Wiedza i Życie, 1996), "Garden Design" (2001, polskie wydanie: "Projektowanie ogrodów", Wiedza i Życie, 2009).

źródło opisu: opracowanie własne użytkownika takisobiejac

pokaż więcej
Fani autora
Lista jest pusta
5
32
23
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (32)

Cytaty tego autora (0)

zgłoś błąd zgłoś błąd