Jan Marszałek

Ukończył Technikum Górnicze, po czym pracował w kopalniach "Siemianowice" i "Mieszko". Następnie podjął studia socjologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, które ukończył w 1971. Od... Ukończył Technikum Górnicze, po czym pracował w kopalniach "Siemianowice" i "Mieszko". Następnie podjął studia socjologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, które ukończył w 1971. Od 1966 do 1973 należał do Forum Poetów "Hybrydy". W 1971 został pracownikiem Centrum Dziennikarstwa Polskiego, a od 1972 do 1979 pracował w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, w tym w Komitecie Badań i Prognoz "Polska 2000". Równocześnie pisał utwory literackie, które były drukowane w takich pismach jak "Kultura", "Poezja", "Tygodnik Kulturalny", "Nowy Wyraz".

W 1980 wstąpił do Związku Literatów Polskich. Należał do Zjednoczenia Patriotycznego "Grunwlad". Od 1980 do 1982 pracował w redakcji pisma ZSMP "Płomienie", a od 1982 do 1989 w redakcji tygodnika "Rzeczywistość". W 1992 został redaktorem naczelnym pisma Światowej Federacji Polskich Kombatantów "Westerplatte". Brał udział w redagowaniu Encyklopedii Białych Palm.

W wyborach w 1991 bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski z ramienia Stronnictwa Narodowego, a w wyborach parlamentarnych w 1993 bez powodzenia kandydował do Sejmu z warszawskiej listy Samoobrony - Leppera (otrzymał 783 głosy).

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Marszałek

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Podręczny słownik kolaborantów w Polsce
Podręczny słownik kolaborantów w Polsce
Jan Marszałek

0 (0 ocen i 0 opinii)
Podręczny słownik kolaborantów w Polsce
Boją się go ci, którzy do dziś dzierżą stery władzy w Polsce. Poznaj nazwiska kolaborantów, którzy po zdradzieckim ataku ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku siali nienawiść do Polski i celowo krzewi...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
0
3
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (0)

Lista jest pusta

zgłoś błąd zgłoś błąd