Gregg Lewis

Gregg Lewis jest znanym i nagradzanym na całym świecie autorem i współautorem ponad 50 książek. Urodził się w stanie Michigan i wychował w małym miasteczku w Kentucky. Uczęszczał do Asbury College gd... Gregg Lewis jest znanym i nagradzanym na całym świecie autorem i współautorem ponad 50 książek.
Urodził się w stanie Michigan i wychował w małym miasteczku w Kentucky. Uczęszczał do Asbury College gdzie na drugim semestrze jako przedmiot główny wybrał historię. Zamierzał nauczać jej w szkole, jednakże na swoim ostatnim roku dołączył do klasy dziennikarstwa. Jego profesor był pod wielkim wrażeniem umiejętności Gregg'a. Wystosował do niego pismo sugerujące mu bardziej podjęcie kariery pisarza niż nauczyciela. Zarekomendował go również jako zastępcę redaktora w Chicago. Gregg przystał na propozycję oferowanej mu pracy i rozpoczął swoją karierę pisarską tworząc program Sunday School dla wydawnictwa Davida C. Cook.
Po 3 latach opuścił wydawnictwo Davida C. Cook'a aby uzyskać tytuł magistra dziennikarstwa na Wheaton College. Po ukończeniu Wheaton pracował przez 10 lat w Campus Life Magazine, z czego ostanie 5 lat jako redaktor. Następnie Gregg pisał publikacje dla Christianity Today Inc. oraz pomógł stworzyć magazyn Marriage Partnership. W czasie swojej pracy jako redaktor magazynu Gregg zaczął pisać własne książki.
W 1988 r. Gregg zrezygnował z pracy na pełny etat w Christianity Today i zajał się pisaniem własnych książek. Opublikował wówczas 7 książek, w tym jedną ze swoim ojcem dr Ralph L. Lewis'em oraz inną wraz ze swoją matką, Margie M. Lewis.
Gregg i jego żona Deborah przenieśli się wraz z rodziną do Georgii, lecz nadal kontynuował on swoją pracę na niepełnym etacie jako redaktor w Large Campus Life oraz jako senior pisarz w Marriage Partnership przez następne 9 lat.
Od publikacji jego pierwszej książki w 1977 roku, Gregg pracował z trenerem futbolu Tom'em Landry, nuerochirurgiem dziecięcym dr Ben Carson, rodzicami siedmioraczków Bobbi i Kenny McCaughey oraz z innymi ludźmi, którzy dzielili się swoimi fascynującymi opowieściami.
Gregg jest także współautorem wielu książek wraz ze swoją żoną Deborah na temat rodziny i rodzicielstwa.
Wraz z żoną Deborah mieszkają w miejscowości Rome w stanie Georgia. Mają 5 dorosłych dzieci rozproszonych po Stanach Zjednoczonych.

źródło opisu: www.gregglewisbooks.com

źródło zdjęcia: www.gregglewisbooks.com

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Szaleństwo Boga: prawdziwa historia wskrzeszonej wiary
Szaleństwo Boga: prawdziwa historia wskrzeszonej wiary
Gregg Lewis, Nik Ripken

6 (1 ocen i 0 opinii)
Szaleństwo Boga: prawdziwa historia wskrzeszonej wiary
Jak wiara może przetrwać, a nawet rozkwitać, tam, gdzie panują mroki grzechu, rozpaczy i beznadziei? Dołącz do Nika, gdy opowiada, jak uczył się od prześladowanych wierzących naśladować Jezusa, kochać...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 6 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
1
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd