Janusz Tracewski

Janusz Tracewski jest absolwentem AWF w Warszawie. Za osiągnięcia sportowe otrzymał odznaki: Mistrza Sportu, Zasłużonego Mistrza Sportu i Zasłużony dla Kultury Fizycznej. Od roku 1963 do 1969 pracow... Janusz Tracewski jest absolwentem AWF w Warszawie. Za osiągnięcia sportowe otrzymał odznaki: Mistrza Sportu, Zasłużonego Mistrza Sportu i Zasłużony dla Kultury Fizycznej. Od roku 1963 do 1969 pracował jako trener I Ligi KS Gwardia Warszawa. W latach 1969 do 1980 był trenerem reprezentacji Polski w zapasach w stylu klasycznym. W okresie od 1980 do 1982 pełnił funkcję kierownika wyszkolenia w Polskim Związku Zapaśniczym. Od roku 1982 do roku 1987 pracował w Szwecji jako trener zapasów.

Jego zawodnicy z kadry zdobyli na mistrzostwach świata i Europy oraz igrzyskach olimpijskich 56 medali, w tym 12 złotych, 25 srebrnych i 19 brązowych. Był to największy sukces w historii polskich zapasów.

Jest autorem szeregu fachowych publikacji. Do najważniejszych należą: „Sporty walki”, „Zestaw prób sprawności ogólnej i specjalnej”, „Zapasy dla ciebie”, „Polska szkoła zapasów” oraz wiele artykułów metodycznych. Był inicjatorem i autorem 16 filmów szkoleniowych.

W latach od 1988-1997 pracował w UKFTSiM. W okresie tym pełnił funkcje Dyrektora Departamentu Sportu, Doradcy Prezesa, Sekretarza Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.

W trakcie pracy trenerskiej uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, Meksyku, Monachium, Montrealu i Moskwie. W Seulu był zastępcą Szefa Misji, w Albertville na igrzyskach zimowych wystąpił w roli Szefa Misji. W PKOI-u pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Sportów Zimowych. W okresie od 1988 do 1997 prowadził wykłady na AWF w Gorzowie Wielkopolskim.

W trakcie pracy zawodowej zdobył tytuł trenera Klasy Mistrzowskiej i Certyfikat Międzynarodowej Wyższej Szkoły Trenerskiej prowadzonej przez międzynarodową federację w zapasach. Za osiągnięte wyniki w pracy zawodowej został odznaczony Krzyżem Kawalerskim OOP Krzyżem Oficerskim OOP Krzyżem Komandorskim OOP Międzynarodowa Federacja przyznała mu najwyższe Odznaczenie w zapasach: Srebrną i Złotą Gwiazdę FILA. Był też członkiem Międzynarodowej Komisji Trenerskiej. PZZ przyznał „Złotą Gwiazdę z Diamentami” oraz „Złoty pierścień”. Kapituła „Gloria Opfimis" przy Towarzystwie Olimpijczyków Polskich umieściła Janusza Tracewskiego w „Złotym kręgu wybitnych osobowości” w grupie trenerów, twórców potęgi polskiego sportu. Pamiątkowa płyta znajduje się przed głównym gmachem na dziedzińcu AWF w Warszawie.

źródło opisu: http://www.zapasy.org.pl/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Zapasy. W drodze do mistrzostwa
Zapasy. W drodze do mistrzostwa
Janusz Tracewski

7 (1 ocen i 0 opinii)
Zapasy. W drodze do mistrzostwa
Książka „Zapasy w drodze do mistrzostwa” zawiera aktualną tematykę szkoleniową, wychodzi naprzeciw potrzebom trenerów sportów walki. Przedstawia wiedzę i doświadczenie, jakie trener Janusz Tracewski z...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
1
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd