Sayed Kashua

(سيد قشوع‎‎, סייד קשוע, Sajid Kašua, Said Kaszua)

Urodził się w 1975 roku w Tirze. To izraelski Arab, dziennikarz, satyryk i popularny pisarz, autor cotygodniowych felietonów w dzienniku "Haarec", a także twórca jednego z najp... Urodził się w 1975 roku w Tirze. To izraelski Arab, dziennikarz, satyryk i popularny pisarz, autor cotygodniowych felietonów w dzienniku "Haarec", a także twórca jednego z najpopularniejszych w Izraelu sitcomów "Avoda Aravit" (arabska siła robocza).

Jest laureatem Grinzane Cavour Prize, włoskiej nagrody za najlepszy debiut literacki, izraelskiej Bernstein Prize, którą otrzymał za "Drugą osobę liczby pojedynczej", oraz Literackiej Nagrody Premiera. Mieszkał wraz z rodziną w Jerozolimie, lecz po porwaniach studentów żydowskich z Zachodniego Brzegu Jordanu i po wybuchu konflikktu izraelsko-palestyńskiego w 2014 (również po premierze filmu wg autorskiego scenariusza na podstawie powieści "Arabowie tańczą" i "Druga osoba liczby pojedynczej") proces pokojowego współistnienia Żydów i Arabów został przerwany i rozczarowany wyjechał z rodziną do USA, gdzie przyjął miejsce wykładowcy na uniwersytetach w Chicago i Illinois.

źródło opisu: opis autorski

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Druga osoba liczby pojedynczej
Druga osoba liczby pojedynczej
Sayed Kashua

7,68 (25 ocen i 2 opinii)
Druga osoba liczby pojedynczej
Autor:
Proza Kashui pozwala spojrzeć na stosunki izraelsko-palestyńskie oczami Arabów mieszkających w Jerozolimie, próbujących łączyć swą palestyńską tożsamość ze statusem obywateli Izraela. To historia rom...
czytelników: 77 | opinie: 2 | ocena: 7,68 (25 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
31
42
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (31)

zgłoś błąd zgłoś błąd