Witalij Szyszkin

Większa część mojego dotychczasowego życia związana jest z koleją żelazną i tułaczką. Urodziłem się 20 marca 1935 roku na stacji kolejowej Turkiestan w Kazachstanie. Jest to piękne miasto, pełne zabyt... Większa część mojego dotychczasowego życia związana jest z koleją żelazną i tułaczką. Urodziłem się 20 marca 1935 roku na stacji kolejowej Turkiestan w Kazachstanie.
Jest to piękne miasto, pełne zabytków wschodniej starożytności. Ojciec, wysoko postawiony pracownik polityczny, nadzorował budowę Turkiestańsko-Syberyjskiej kolei.
Mama przed porodem postanowiła pojechać do Ojca, ale nie zdążyła do niego dotrzeć i w ten sposób na stacji Turkiestan znalazłem się w pociągu jako pasażer bez biletu.
W 1937 roku Ojca rozstrzelano jako „wroga narodu”, a Mamę zesłano, a raczej pozostawiono na stacji Ucz-Bułak, mijance na zapomnianym przez Boga skrawku planety.
Marnie, ale ukończyłem siedem klas, po czym uciekłem z domu i zaczęło się życie pełne przygód: Leningrad, Kronsztadt, Biełgorod, Nowy Oskoł, Dżambuł, Ałma
Ata, Odessa, Kunaszyr (Wyspy Kurylskie), Kamczatka, Jenisiejsk, Władywostok, Kraków, Warszawa. Ukończyłem Odesski Instytut Pedagogiczny. Do trzydziestego
roku życia uprawiałem sport, grałem w siatkówkę, pływałem. Po zakończeniu kariery sportowej zająłem się malarstwem. Moje prace rozrzucone są po całym świecie.
Od 1991 roku mieszkam i pracuję w Polsce. Z żoną Polką mieszkamy we własnym domu, kochamy zwierzęta, mamy dwa psy i dwa koty.
Nie od rzeczy będzie zauważyć, że wielu Rosjan w Polsce żali się na negatywny stosunek do nich. Ja mogę zapewnić, że do mnie, mimo tego że kilka lat nadużywałem wiadomego napoju, odnoszono się poprawnie. Zawarte w książce opowiadania dotyczą mojego dzieciństwa i młodości i w jakichś osiemdziesięciu procentach przedstawiają rzeczywiste zdarzenia.

źródło opisu: http://wfw.com.pl/ksiegarnia/ksiazka/1167%20-%20Opowiadania

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Opowiadania
Opowiadania
Witalij Szyszkin

6,5 (2 ocen i 1 opinii)
czytelników: 5 | opinie: 1 | ocena: 6,5 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
3
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (3)

zgłoś błąd zgłoś błąd