Paul Epstein

Dr Paul Epstein to cieszący się międzynarodowym uznaniem wykładowca i ekspert metody Montessori: w swym życiu pełnił już rolę administratora, nauczyciela, badacza, konsultanta i autora. Pasją Paula... Dr Paul Epstein to cieszący się międzynarodowym uznaniem wykładowca i ekspert metody Montessori: w swym życiu pełnił już rolę administratora, nauczyciela, badacza, konsultanta i autora.


Pasją Paula są pedagogiczne eksperymenty, odmieniające naturę mechanizmów nauczania. W jego własnej opinii wielką zaletą obranego zawodu jest możliwość obserwowania procesu nauczania in statu nascendi, tak w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Zdobywane w ten sposób doświadczenia stają się źródłem inspiracji oraz wiedzy, dzięki której Paul może czynnie wesprzeć rodziców i nauczycieli w ich codziennej pracy; metodyczna i systematyczna praca z maluchami oraz ich bliskimi to także najkrótsza – a zarazem jedyna – droga do tego, by ziściły się rewolucyjne plany pedagogiczne montessorian.

Doświadczenia administracyjne Paula obejmują szereg prestiżowych i odpowiedzialnych stanowisk: dyrektora szkoły, dyrektora agencji konsultingowej dla szkół, dyrektora programu edukacyjnego dla nauczycieli oraz koordynatora programu zarządzania szkołą publiczną. Pełniąc jednocześnie rolę nauczyciela i edukatora, Paul koordynował program edukacyjny dla pedagogów Montessori, zarówno na poziomie wczesnodziecięcym, jak i szkoły średniej. Po zdobyciu stosownych certyfikatów nauczyciela Montessori, wydawanych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Montessori, Paul pracował na wszystkich poziomach edukacji montessoriańskiej. Niezależnie od pracy w szkole, Paul prowadzi wykłady na Uniwersytecie w Northwestern, a także, jako profesor nadzwyczajny, na Uniwersytecie Transylwanii.

Jako wykładowca i konsultant Paul odwiedził niezliczoną ilość szkół, nie tylko na terenie USA, ale i Kanady, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Meksyku, Rosji, Brazylii, Japonii, Chin, Australii, Nepalu, Afryki Południowej, Polski i wielu innych.

Paul uzyskał stopień licencjata w Dartmouth College, natomiast stopień magistra oraz tytuł doktora z zakresu antropologii kultury przyniosły mu studia w S.U.N.Y. Buffalo. Paul Epstein jest autorem szeregu artykułów, publikowanych w periodykach pedagogicznych, głównie montessoriańskich. Jest również współautorem Drogi Montessori, książki opisującej doświadczenia towarzyszące edukacji Montessori. Najnowszą pozycją w dorobku Paula jest Z notatek pedagoga Montessori. Poradnik, który mamy przyjemność Państwu zaprezentować.

Kontakt z Paulem możliwy jest drogą elektroniczną: paul0711@hotmail.com

źródło opisu: http://impulsoficyna.com.pl/autorzy/epstein_paul,1775.html

źródło zdjęcia: http://impulsoficyna.com.pl/autorzy/epstein_paul,1775.html

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Z notatek obserwatora. Montessori w praktyce
Z notatek obserwatora. Montessori w praktyce
Paul Epstein

8 (6 ocen i 1 opinii)
Z notatek obserwatora. Montessori w praktyce
Autor:
Jakkolwiek filozofia (bo chyba takie określenie jest tu najbardziej na miejscu) Marii Montessori liczy sobie ponad sto lat, zwolennicy jej metody wychowawczej wciąż są przygnębiająco nieliczni, na dod...
czytelników: 36 | opinie: 1 | ocena: 8 (6 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
10
26
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (10)

zgłoś błąd zgłoś błąd