Drauzio Varella

Drauzio Varella urodził się w 1943 roku w São Paulo. Ukończył studia medyczne na tamtejszym uniwersytecie i przez dwadzieścia lat pracował w szpitalu onkologicznym. Przez trzynaści lat leczył ochotnic... Drauzio Varella urodził się w 1943 roku w São Paulo. Ukończył studia medyczne na tamtejszym uniwersytecie i przez dwadzieścia lat pracował w szpitalu onkologicznym. Przez trzynaści lat leczył ochotniczo więźniów w zakładzie karnym w São Paulo (Carandiru). Przystanek Carandiru ukazał się po raz pierwszy w 1999 roku i zdobył dwie Nagrody Jabuti – w kategorii non-fiction i jako książka roku. Varella jest także autorem książek eseistycznych i popularnonaukowych, m.in. Macacos (Małpy, 2000), Por um fio (Na włosku, 2004), Borboletas da alma (Motyle duszy, 2006), O médico doente (Chory lekarz, 2007), oraz dwóch książek dla dzieci.

źródło opisu: www.czarne.com.pl

źródło zdjęcia: Wikipedia

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Klawisze
Klawisze
Drauzio Varella

6,24 (94 ocen i 10 opinii)
Klawisze Seria: Reportaż
Więzienie funkcjonuje według własnego kodeksu postępowania, któremu podlegają wszyscy przebywający za jego murami. Z jednej strony krat osadzeni, często w nieludzkich warunkach, przeludnionych celach,...
czytelników: 447 | opinie: 10 | ocena: 6,24 (94 głosy)
Ostatni krąg. Najniebezpieczniejsze więzienie Brazylii
Ostatni krąg. Najniebezpieczniejsze więzienie Brazylii
Drauzio Varella

6,8 (210 ocen i 24 opinii)
Ostatni krąg. Najniebezpieczniejsze więzienie Brazylii Seria: Reportaż
Prêmio Jabuti w kategorii non-fiction 2000. Carandiru – miejsce, które okryło się złą sławą. Największe więzienie w Brazylii, uznawane za jedno z najsurowszych na świecie. Drauzio Varella poznał Cara...
czytelników: 735 | opinie: 24 | ocena: 6,8 (210 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
328
807
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (328)

Powiązane treści
Czytamy w weekend

Gdyby mieć mnóstwo wolnego czasu i móc wreszcie nadrobić wszystkie książkowe zaległości... Marzenie ściętej głowy mola książkowego. Niestety zamiast mnóstwa wolnego czasu większość z nas ma tylko dwa dni wolnego i zamiast poświęcić 48h na czytanie trzeba też robić inne rzeczy, Mimo wszystko mamy nadzieję, że w najbliższy weekend uda Wam się coś poczytać. 


więcej
Nagroda im. Kapuścińskiego: ex aequo Aleksijewicz i Olszewski

​Pierwszy raz w historii Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki nagrodzono dwie książki. Tegorocznymi laureatami zostali: Swietłana Aleksijewicz, białoruska pisarka, autorka "Czasów secondhand" oraz Michał Olszewski, autor książki "Najlepsze buty na świecie".


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd