Frederik Hetmann

(Hans-Christian Kirsch)

Hans-Christian Kirsch (ur. 17. lutego 1934 w Breslau (Wrocław); zm. 1.06.2006 w Limburg an der Lahn) jest znany pod pseudonimem literackim Frederik Hetmann. W 1945 uciekł do Turyngii, a stamtąd w 19... Hans-Christian Kirsch (ur. 17. lutego 1934 w Breslau (Wrocław); zm. 1.06.2006 w Limburg an der Lahn) jest znany pod pseudonimem literackim Frederik Hetmann. W 1945 uciekł do Turyngii, a stamtąd w 1949 do angielskiej strefy okupacyjnej. Studiował anglistykę, romanistykę, filozofię i nauki polityczne we Frankfurcie nad Menem, Monachium i Madrycie. Początkowo pracował jako nauczyciel, w latach 1962-1972 utrzymywał się z pisarstwa, a następnie pracował jako lektor i wydawca serii dla młodzieży (Junge Reihe) w Otto Maier Verlag. Od 1978 ponownie jako pisarz, tłumacz i wydawca. Autor wielu zbiorów baśni, literatury fantastycznej, młodzieżowej, a także ceniony biografista. Wiele podróżował, zajmował się etnografią, mitologią, buddyzmem i religiami Indian Ameryki Północnej. Pozostawił po sobie fachową bibliotekę amerykanistyczną i baśniozawczą liczącą 12000 woluminów, dziś dostępną wyłącznie dla naukowców w archiwum miejskim w Limburgu.

W 1977 wraz z żoną Elianor ufundował nagrodę literacką "Hans-im-Glück-Preis" dla młodych autorów literatury dla dzieci i młodzieży.

źródło opisu: Opis autorski

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Am Torffeuer im grünen Tal. Die schönsten Märchen und Sagen aus Irland
Am Torffeuer im grünen Tal. Die schönsten Märchen und Sagen aus Irland
Frederik Hetmann

0 (0 ocen i 0 opinii)
Am Torffeuer im grünen Tal. Die schönsten Märchen und Sagen aus Irland Seria: Märchen der Welt
Autorski wybór irlandzkich bajek i baśni ludowych niemieckiego znawcy tej literatury, zbieracza i edytora licznych zbiorów bajek angielskich, walijskich, irlandzkich i północnoamerykańskich, oraz auto...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
0
1
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (0)

Lista jest pusta

zgłoś błąd zgłoś błąd