Michał Ostrowicki

(Sidey Myoo)

Sidey Myoo (dr hab. Michał Ostrowicki) jest filozofem pracującym w Zakładzie Estetyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Łączy zainte... Sidey Myoo (dr hab. Michał Ostrowicki) jest filozofem pracującym w Zakładzie Estetyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Łączy zainteresowanie estetyką, traktowaną jako teoria sztuki, z zainteresowaniami ontologicznymi, głównie wynikającymi z badań nad zjawiskami wiążącymi się z oddziaływaniem technologii na człowieka, na przykład z coraz większym zaangażowaniem człowieka w sieć, zarówno w sensie poświęcania czasu, jak i nierzadko odnajdywania tam osobistych treści.
W 2007 roku powołał do istnienia Academia Electronica, która działając w Second Life na wzór Uniwersytetu, umożliwiła wcielenie w życie idei akademizmu. W Academia Electronica – wirtualnej uczelni – odbywają się kursy akademickie i wykłady wygłaszane przez zaproszonych gości. Jest tam także prowadzona szersza działalność akademicka, polegająca na organizowaniu koncertów muzyki elektronicznej lub czytaniu tekstów popularnonaukowych. W 2007 roku Michał Ostrowicki przyjął imię sieciowe Sidey Myoo (pseudonim naukowy) jako swoje imię i nazwisko, pod którym występuje w świecie nauki. Jako Sidey Myoo publikuje i bierze udział w konferencjach w Polsce i na świecie (www.ostrowicki.art.pl; www.academia-electronica.net).
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Ontoelektronika
Ontoelektronika
Michał Ostrowicki

7 (1 ocen i 0 opinii)
Ontoelektronika
Ontoelektronika to książka o rzeczywistości powstającej dzięki technologii. To książka o tym, że ludzka aktywność w Internecie ma swój rzeczywisty wymiar, w którym ludzie potrafią być prawdziwi, odnaj...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
1
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd