Zbigniew Kaliszuk

Jestem absolwentem kierunku Zarządzanie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej. Zawodowo pracuję jako analityk biznesowy w firmie telekomunikacyjnej. Od 2002 r. jestem zaangażowany w działalność społ... Jestem absolwentem kierunku Zarządzanie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej. Zawodowo pracuję jako analityk biznesowy w firmie telekomunikacyjnej.

Od 2002 r. jestem zaangażowany w działalność społeczno-religijną. Skupiam się w niej na łamaniu stereotypów dotyczących chrześcijaństwa i poszukiwaniu prawdy w kwestiach wiary oraz wartości.

Przez kilka lat byłem liderem Akademickiego Stowarzyszenia Katolickiego Soli Deo z Warszawy. Stowarzyszenie przekształciłem w jedną z najprężniejszych organizacji studenckich w Warszawie. Koordynowałem dziesiątki projektów, w tym „Poruszyć Niebo i Ziemię” – cykl spotkań ze sławnymi osobami na temat Kościoła, wartości i kontrowersyjnych kwestii społecznych, w którym wzięło udział ok. 20 tysięcy studentów.

W 2011 roku w diecezji warszawskiej koordynowałem zbiórkę podpisów pod projektem ustawy chroniącej życie nienarodzonych dzieci w każdym wypadku.

Od 2010 r. stale współpracuję z portalem Opoka dla którego opublikowalem ponad 100 tekstów:

http://www.opoka.org.pl/zycie_kosciola/media/autorzy/kaliszuk.html

Od lutego 2012 r. jestem redaktorem naczelnym gazety „Niecodziennik”, ukazującej się przy różnych ważnych wydarzeniach z życia Kościoła i kolportowanej w 50-100 tysięcznym nakładzie przy stacjach warszawskiego metra.

W kwietniu 2012 r. nakładem wydawnictwa Fronda ukazała się moja książka „Katolik frajerem?”. W kolejnych miesiącach ukazały się jej dwie dalsze części: „Katolik ofiarą? Miłość i cierpienie” oraz „Katolik talibem?”. W grudniu 2013 ukazała się zupełnie nowa pozycja – „Laboratorium Miłości”. Jej drugi tom planowany jest na 2014 r.

Jestem także autorem Katolickiego Latarnika Wyborczego (http://latarnik.info/ )

Jako swoje motto przyjąłem słowa błogosławionego Jana Pawła II „Świat, który odziedziczycie, to świat rozpaczliwie potrzebujący odnowionego poczucia braterstwa i solidarności. Ten świat potrzebuje być dotknięty i uzdrowiony przez piękno i przez bogactwo Bożej miłości. Współczesny świat potrzebuje świadków tej miłości. Potrzebuje on, abyście byli solą ziemi i światłem świata.„ Głęboko wierzę, że jeśli pragniemy żyć w świecie z którego moglibyśmy być dumni, to nie możemy być bierni, musimy dawać świadectwo miłości i prawdzie.

źródło opisu: http://zbigniew-kaliszuk.pl/omnie/

źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/Zbigniew.Kaliszuk.FaceBlog

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Katolik talibem
Katolik talibem
Zbigniew Kaliszuk

0 (0 ocen i 0 opinii)
Katolik talibem
Związki partnerskie, eutanazja, aborcja, in vitro - czy katolik może mieć na ich temat własne zdanie? A jeśli zdanie to zbiega się ze stanowiskiem Kościoła? Czy to znaczy, że nie potrafi myśleć samodz...
czytelników: 0 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Yes, We Can!
Yes, We Can!
Zbigniew Kaliszuk

0 (0 ocen i 0 opinii)
Yes, We Can!
Yes, We Can! Powołani by świadczyć Muzycy, aktorzy, olimpijczycy, dziennikarze, szefowie znanych instytucji i zwykli licealiści. Bohaterowie pierwszych stron gazet i tytani cichej pracy. Opr...
czytelników: 0 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
15
24
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (15)

zgłoś błąd zgłoś błąd