29-04-2016
5 książek na majówkę Autor: LubimyCzytać

Trudno powiedzieć jaka będzie pogoda w majowy długi weekend. Czy grill będzie służył raczej jako koksownik do ogrzewania dłoni? Czy piwa nie trzeba będzie wcale chłodzić w lodówce? A może wręcz przeciwnie? Trzeba będzie nagle wyciągnąć z szafy okulary przeciwsłoneczne i koszulki z krótkim rękawem? Bez względu jednak na pogodę, warto w ten weekend sięgnąć po jakąś słoneczną książkę.

22-04-2016
Czytamy w Światowy Dzień Książki Autor: LubimyCzytać

Trudno chyba lepiej świętować Światowy Dzień Książki niż czytając książkę. Chociaż instytucje kultury nęcą nas, czytelników, ciekawymi propozycjami wydarzeń kulturalnych - warto jednak w ten wyjątkowo książkowy weekend znaleźć czas na dobra lekturę. Zobaczcie, co będą czytać Asia, Agata i Aneta.

24-04-2016
Co to za okładka? [QUIZ] Autor: LubimyCzytać

Dzisiaj zapraszamy Was do zabawy w odgadywanie tytułu książki po fragmencie okładki. Jest kilka prostych pytań, kilka podchwytliwych i dwa dość trudne! Sprawdźcie jaki macie wzrok: smoczy, sokoli, ludzki czy kreci! Udanej zabawy i powodzenia!

20-04-2016
John Green weźmie udział w wyścigach samochodowych Autor: LubimyCzytać

Już w połowie maja widzowie oglądający zawody Angie's List Grand Prix Indianapolis będę mogli zobaczyć Johna Greena w samochodzie bezpieczeństwa. Popularny autor będzie prowadził Chevroleta Corvette Stingray Coupe – jak sam przyznaje jest to bardzo ekscytujące!

20-04-2016
Dobrze wyjść z pisarzem: James Joyce i Sylvia Beach Autor: Joanna Janowicz

Człowiek genialny nie popełnia żadnych omyłek. Jego błędy są dobrowolne i stają się wrotami odkryć. Tymi słowami można opisać samego Joyce'a i jego najsłynniejsze dzieło - „Ulissesa”, które początkowo wielu brało za wielką pomyłkę. Wielu, ale nie Sylvia Beach, która w Joyce’a uwierzyła i zainwestowała w wydanie jego książki.

18-04-2016
Neil Gaiman zrobi serial na podstawie książki Pratchetta Autor: LubimyCzytać

„Dobry omen” wspólna książka Neila Gaimana i zmarłego w zeszłym roku Terry'ego Pratchetta doczeka się ekranizacji. Na jej postawie ma powstać sześcioodcinkowy serial - obsada i data premiery nie są jeszcze znane.

16-04-2016
Jesteś dobrym czytelnikiem? Na pewno? Autor: LubimyCzytać

Skoro tu jesteś, to wiemy już, że lubisz czytać. Ale czy czytasz we właściwy sposób? Czy jesteś d o b r y m czytelnikiem? Jeśli się odważysz, przejdź przez test, jakiemu poddawał swoich studentów Vladimir Nabokov.

15-04-2016
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Piątek, piąteczek, piątunio! Nie ma chyba lepszego czasu niż piątek po południu - kiedy wiadomo, że przez następne dwa dni nic nie trzeba, a wszystko można! Można spać do południa, jeść lody na śniadanie, zapomnieć o obiedzie i czytać, czytać, czytać... Sprawdźcie, co nasza redakcja czyta w weekend.

13-04-2016
Dobrze wyjść z pisarzem: Albert Einstein i Rabindranath Tagore Autor: Joanna Janowicz

Zrozumiałem po prostu, że nigdy nie będę wolny, dopóki nie potrafię obdarzać wolnością. Dziś o spotkaniu dwóch geniuszy – wielkiego umysłu nauki z wielką umysłowością ducha: Alberta Einsteina z Rabindranathem Tagore.  

12-04-2016
Lego-świat Karla Ove Knausgårda Autor: LubimyCzytać

Genialne odkrycie z mediów społecznościowych: świat „Mojej walki” Karla Ove Knausgårda jest odtwarzany przez fana (?) jego powieści w formie inscenizacji scen z książki przy użyciu klocków Lego. Zaręczamy: @legokarlove to najlepsze konto na Instagramie poświęcone norweskiemu pisarzowi, jakie zobaczycie w tym tygodniu.

zgłoś błąd zgłoś błąd