30-05-2014
Aktorzy i grane przez nich postaci literackie Autor: LubimyCzytać

Oczywiście, wszyscy tutaj przede wszystkim lubimy czytać. Z pewnością jednak nie przeszkadza to nam w lubieniu także innych rzeczy, na przykład filmów. A już zwłaszcza, jeśli mowa o filmach będących adaptacjami książek.

29-05-2014
Ślub w świecie Harry’ego Pottera Autor: LubimyCzytać

Późna wiosna i wczesne lato to okres, w którym chyba najwięcej par staje na ślubnym kobiercu. Pisaliśmy już kiedyś o oświadczynach zaplanowanych przez osoby kochające książki. Dzisiaj pójdźmy krok dalej i zajrzyjmy na książkowe przyjęcie weselne.

28-05-2014
Noc w księgarni Autor: LubimyCzytać

Wyobraźcie sobie, że przez jakiś zbieg okoliczności zostajecie zamknięci w księgarni na całą noc. Co byście zrobili? Dzwonilibyście po pomoc, czy raczej skorzystalibyście z okazji, aby spędzić najbardziej szaloną, relaksującą i niesamowitą noc w życiu?

27-05-2014
4500 niepublikowanych wcześniej stron Pani Bovary Autor: LubimyCzytać

Po co uczyć się francuskiego? Miłośnicy literatury mogliby odpowiedzieć, że po to, aby mieć niekłamaną przyjemność przeczytania cudownych powieści, takich jak Pani Bovary. Wiadomo, że czytanie w oryginale to zupełnie inna jakość.

26-05-2014
Najgorsze matki w literaturze Autor: LubimyCzytać

Kochamy nasze mamy – to oczywiste. Ale matki w książkach? Z tym bywa różnie. Uwielbiamy je, ale niekoniecznie chcielibyśmy być członkami ich rodzin. Są fascynujące, intrygują, dobrze się o nich czyta. 

22-05-2014
Saga rodzinna z kryminałem w tle [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

Charlotte Link od lat należy do najbardziej poczytnych autorek. Każda jej nowa książka miesiącami gości nie tylko w czołówkach niemieckich list bestsellerów. Z okazji premiery jej nowej powieści wspólnie z wydawnictwem Sonia Draga przygotowaliśmy dla Was konkurs.

22-05-2014
Zaginione rękopisy – książki, których nigdy nie przeczytamy Autor: LubimyCzytać

Czasami z własnej woli, czasami z powodu nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, wielcy pisarze niejednokrotnie tracili jedyne kopie swoich tekstów. Niektóre z nich zostały ukradzione, inne spłonęły, jeszcze inne po prostu zaginęły. 

21-05-2014
Premiera książki „Witajcie w Rosji” Autor: LubimyCzytać

Właśnie ukazał się zbiór opowiadań autora bestsellerowego „Metra 2033”, Dmitrija Glukhovsky’ego. Niebawem, bo już 28 maja, autor odwiedzi Polskę, by promować majową premierę - błyskotliwe, tragikomiczne, utrzymane w konwencji science fiction „Witajcie w Rosji”.

21-05-2014
„To się musi POWIEŚĆ!” - wyniki konkursu Autor: LubimyCzytać

W grudniu 2013 roku Znak Literanova ogłosiło konkurs na najlepszą powieść. Wczoraj ogłoszono wyniki - spośród ponad 800 propozycji wybrano cztery najlepsze teksty. Zwycięzca będzie mógł wydać swą książkę w krakowskim wydawnictwie.

19-05-2014
„Echa pamięci” już 21 maja w księgarniach Autor: LubimyCzytać

Katherine Webb już raz uwiodła polskich czytelników ogromną wrażliwością i niezwykłym talentem do budowania atmosfery oraz kreowania postaci. Jej poprzednia książka, „Dziedzictwo”, długo cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem. W oczekiwaniu na premierę kolejnej powieści zapraszamy do lektury wywiadu z autorką. 

zgłoś błąd zgłoś błąd