31-10-2016
Obszary niedomówień Autor: LubimyCzytać

Cykl „Przesłuchania” to seria wywiadów inspirowanych sprawkami kryminalnymi. Prezentowaliśmy już Wam rozmowy Marcina Wilka z profilerką Urszulą Cur oraz Igorem Kordasem, podinspektorem policji w stanie spoczynku. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z prof. Moniką Płatek, Kierowniczką Zakładu Kryminologii na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego.

30-10-2016
Imponujący katalog śladów kryminalistycznych Autor: LubimyCzytać

Cykl „Przesłuchania” to seria wywiadów inspirowanych sprawkami kryminalnymi. Wczoraj prezentowaliśmy rozmowę Marcina Wilka z profilerką Urszulą Cur - dzisiaj zapraszamy Was do przeczytania wywiadu z Igorem Kordasem, podinspektorem policji w stanie spoczynku.

29-10-2016
Jeśli wiem „jak“, to wiem „kto“ Autor: LubimyCzytać

Cykl „Przesłuchania” to seria wywiadów inspirowanych sprawkami kryminalnymi. Rozmówcy Marcina Wilka, dziennikarza i publicysty, autora bloga www.wyliczanka.eu, opowiadają o swoim warsztacie pracy, zdradzają kulisy zawodu, a czasem także komentują kryminalny świat przedstawiony w literaturze i filmie. Dzisiaj prezentujemy rozmowę Marcina Wilka z profilerką Urszulą Cur.

25-10-2016
Pisanie traktuję jak przyjemność – wywiad z Katarzyną Majgier Autor: LubimyCzytać

Jako pisarka zadebiutowała w 2006 roku. Szybko zdobyła popularność jako autorka książek dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Teraz debiutuje jako autorka wielotomowej sagi, której wątki łączą się z jej rodzinnym Krakowem. Katarzyna Majgier opowiada w wywiadzie o powieści „Kuchennymi drzwiami”.

25-10-2016
Zakochałem się w obrazowym stylu Waters – wywiad z Park Chan-wookiem Autor: LubimyCzytać

4 listopada na ekrany polskich kin wejdzie najnowszy film twórcy „Oldboya” i „Pani Zemsty”. „Służąca” to przewrotny thriller oparty na bestsellerowej powieści Sarah Waters „Złodziejka”. Reżyser opowiada o pracy nad ekranizacją, a my rozdajemy wejściówki na film.

21-10-2016
W Dubaju nikt nie jest u siebie. Wywiad z Jackiem Pałkiewiczem Autor: LubimyCzytać

W książce „Dubaj. Prawdziwe oblicze” Jacek Pałkiewicz obala powszechne mity o stolicy luksusu. Z autorem rozmawia Iwona Bogucka. 

20-10-2016
Ile zaryzykujesz, by ratować innych? Wywiad z Kristin Hannah Autor: LubimyCzytać

O tym, dlaczego pisanie o wojennych historiach kobiet było czymś paraliżującym dla kogoś, kto napisał ponad 20 książek i o tym, dlaczego o heroicznych decyzjach kobiet podejmowanych w czasie wojny tak mało się dotąd pisało, opowiada w wywiadzie Kristin Hannah, autorka powieści „Słowik”. 

19-10-2016
Osnuty mgłą wywiad z Ove Løgmansbø Autor: LubimyCzytać

O sekretach, jakie kryją się we mgle spowijającej Wyspy Owcze, niespodziewanych efektach kłótni z żoną i literackich inspiracjach opowiada Ove Løgmansbø, pisarz o polsko-farerskich korzeniach. „Połów”, jego najnowszy kryminał, trafi do księgarń już 27 października. 

12-10-2016
Większość przyjemnych rzeczy robi się w duecie – Maria Ulatowska i Jacek Skowroński Autor: LubimyCzytać

To już trzecia, po „Autorce” i „Pokoju dla artysty”, książka popełniona przez ten literacki duet. Inspiracją do opowiedzianej tym razem historii o młodym księdzu, który musiał wybierać pomiędzy miłością a powołaniem, było życie dziadka współautorki tej powieści. Autorzy opowiadają o „Historii spisanej atramentem”.

07-10-2016
Czy musimy znać prawdziwą tożsamość pisarzy? Autor: AMisz

Od kilku dni nie cichnie burza wywołana przez Claudio Gattiego, który twierdzi, że ujawnił prawdziwą tożsamość Eleny Ferrante. Ujawnił, bo mógł. Pomimo tego, że sama autorka wielokrotnie podkreślała, że chce pozostać anonimowa. Korzystając poniekąd z okazji zadałam kilka pytań Annie Lange – debiutantce, piszącej pod pseudonimem.

zgłoś błąd zgłoś błąd