22-10-2016
Booker w Polsce rośnie w siłę Autor: LubimyCzytać

Dla krytyków i czytelników na całym świecie Nagroda Bookera to znak jakości, którego nie można zlekceważyć. Również w Polsce – prestiżowo i sprzedażowo – zaczyna doganiać literacką Nagrodę Nobla – przekonuje Ryszard Kozik, wieloletni redaktor, dziennikarz i krytyk literacki. 

18-10-2016
Metoda w szaleństwie Autor: Marcin Zwierzchowski

„Myślę, że każdy z nas ma w sobie trochę obłędu” – mówi Aleksandra Zielińska, która w swoich powieściach właśnie szalonym oddaje głos. Nowa, świetna „Bura i szał” niedawno trafiła do księgarń.

16-10-2016
Lewym prostym: boks i literatura Autor: Michał Cetnarowski

Żeby pisać nokautującą prozę, nie trzeba być bokserem. Inna sprawa, że związki twórców, także tych z najwyższej półki, z boksem są zaskakująco częste; częstsze, niż podpowiadałaby statystyka. „Król” Szczepana Twardocha rzuca znów literackie światło na ten najbardziej krwawy ze literackich sportów. Kto jeszcze pisał lewym prostym?

08-10-2016
Jak napisać opowiadanie – siedem rad Autor: Wojciech_Chmielarz

To, że zgodziłem się napisać opowiadanie do antologii „Rewers”, uważałem przez długi czas za duży błąd. Jasne, projekt był ciekawy, współuczestnicy to najlepsze nazwiska w polskim kryminale – fajnie byłoby się wśród nich znaleźć, lecz było jedno ale – nie potrafię pisać opowiadań.

05-10-2016
Nowe książki ze świata Harry’ego Pottera Autor: Marcin Zwierzchowski

W tym roku magia powraca. Przed nami listopadowa premiera filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, który otworzy zupełnie nowy rozdział w opowieści o świecie Harry’ego Pottera, w brytyjskich księgarniach znaleźć już można natomiast „Harry’ego Pottera i Przeklęte Dziecko” oraz trzy nowe książki J.K. Rowling przybliżające sekrety Hogwartu i społeczności czarodziejów.

zgłoś błąd zgłoś błąd