16-09-2019
Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza dla Olgi Hund Autor: LubimyCzytać

Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została laureatką Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Olga Hund to literacki pseudonim, za którym kryje się młoda pisarka z Krakowa. Autorka została doceniona „za krytykę społeczeństwa, studium przemocy na kobietach, ujęte w spójną, skondensowaną i pełną czarnego humoru narrację o zakładzie dla psychicznie chorych”.

16-09-2019
O sile pierwszych przyjaźni i mocy wyobraźni Autor: LubimyCzytać

Jeśli jeszcze nie znacie Lilki i Pestki, najwyższy czas to zmienić! Właśnie ukazały się kolejne dwa tomy przygód „Nierozłączek” – dziewczynek z sąsiedztwa, które choć na pierwszy rzut oka dzieli wszystko, to każdą wolną chwilę spędzają razem. I razem rozrabiają! Bo mają głowy pełne szalonych pomysłów.

16-09-2019
Pomerdane przygody dla całej rodziny Autor: LubimyCzytać

Czy zastanawiasz się czasami, o czym myśli pies? Co kryje się za jego słodkimi oczętami? Dlaczego chce być najlepszym przyjacielem człowieka?

16-09-2019
Pamiętnik zamordowanej przez nazistów Reni Spiegel zostanie opublikowany za granicą Autor: LubimyCzytać

Potajemnie spisywany w Przemyślu przez Renię Spiegel pamiętnik, porównywany do dziennika Anne Frank, zostanie wydany przez Penguin Random House. To świadectwo okrucieństw wojny widziane oczami nastoletniej dziewczyny. 

W cieniu przeszłości
16-09-2019
W cieniu przeszłości Autor: Małgorzata

Ci, którzy odbyli już dwie podróże w pełen wielkich namiętności świat Forsyte'ów, chyba nie potrafiliby odmówić sobie kolejnej. I słusznie, bo trzeci tom sagi Johna Galsworthy'ego, zatytułowany „Przebudzenie. Do wynajęcia”, jest prawdziwą ucztą dla wielbicieli klasycznej literatury.

Bardzo długa droga do domu
16-09-2019
Bardzo długa droga do domu Autor: KenGoKang

Dawno temu ludziom wydawało się, że Ziemia jest płaska i stoi na czterech słoniach. Trudno dziś sobie wyobrazić, jak wielką odwagą musieli odznaczać się myśliciele i naukowcy, których idee zburzyły ówczesną koncepcję wszechświata. Owych rewolucjonistów zwykliśmy postrzegać jako jednostki szlachetne, kierujące się altruistycznymi pobudkami. Co by się jednak stało, gdyby los społeczeństwa leżał w rękach złożonej z niezbyt rozgarniętych osobników zgrai?

16-09-2019
Patronaty tygodnia (16-22.09.2019) Autor: LubimyCzytać

W tym tygodniu czytelników czeka prawdziwa klęska obfitości! Na księgarniane półki trafi mnóstwo ciekawych i wartościowych książek, a te, nad którymi postanowiliśmy objąć patronat medialny, znajdziecie poniżej. Dodamy jeszcze, że już niedługo opublikujemy wywiady z Jenny Blackhurst, Adrianem McKintym, Louise Jensen oraz Małgorzatą i Michałem Kuźmińskimi. Jest na co czekać!

15-09-2019
Co pisarze skrywają pod literacką bielizną? Autor: Grzegorz Przepiórka

Ostatnio pisaliśmy wiele o szkolnym kanonie i pisarzach, których obowiązkowo muszą poznać uczniowie. Autorzy kojarzeni są często z męczącymi lekturami – rzadko kiedy patrzy się na nich jak na ludzi pełnych namiętności i emocji. Takie spojrzenie gwarantuje jednak przeczytanie ich dzienników, do którego namawia Grzegorz Przepiórka.

14-09-2019
Komiksowe dzieje Geralta z Rivii Autor: Marcin Waincetel

Saga i opowiadania, a potem film, serial i rzecz jasna słynna gra komputerowa. A czy Geralt z Riviii został również bohaterem komiksów? Oczywiście! Rysunkowe przygody białowłosego wiedźmina barwnie opisuje Marcin Waincetel.

13-09-2019
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Dziś w naszym cyklu sporo emocji. Mateusz nawiązuje do swojej piłkarskiej pasji, ale odkłada futbolówkę na rzecz książki przyszłej polskiej noblistki (trzymamy kciuki!). Ewa natomiast pakuje plecak i wraz Ziemowitem Szczerkiem jedzie zwiedzać Ukrainę.

Opinie czytelników


O książce:
Teraz tu jest nasz dom

Szczerze przyznam, że opis na okładce jest chyba najgorszy z całej serii Wojny dorosłych - historie dzieci. Jego treść w ogóle nie zachęca do sięgnię...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd