22-08-2019
Odnaleziono rysunki Antoine'a de Saint-Exupéry’ego. Obejrzyj Małego Księcia z lisem Autor: LubimyCzytać

W szwajcarskim Winterthur dokonano cennego znaleziska – w magazynie należącym do znanego kolekcjonera odkryto nieznane rysunki do „Małego Księcia”. Ilustracje przedstawiają m.in. Małego Księcia z lisem i boa, który połknął słonia.

Nie sposób przejść przez piekło i pozostać czystym
22-08-2019
Nie sposób przejść przez piekło i pozostać czystym Autor: malineczka74

Wojna była dla nich, podobnie jak dla milionów Polaków, piekłem. Stefania i Elżbieta doświadczyły jej w syberyjskiej odsłonie. Poznały smak łagrów, utraty ojcowizny i tułaczki po wyzwoleniu z syberyjskich kajdan. Bolesne przeżycia pozostawiły trwałe ślady, których nie zatarł upływający czas. Niewybaczone krzywdy, ogromne traumy i niezasklepione rany okazały się przeszkodą na drodze do normalności i szczęścia.

21-08-2019
„Matrix” powraca. Scenariusz napisze m.in. autor „Atlasu chmur” Autor: LubimyCzytać

Stęskniliście się za Neo i Trinity? Jeśli chcielibyście jeszcze raz wkroczyć do świata dostępnego po zażyciu czerwonej pigułki, mamy dla was dobre wiadomości. Oficjalnie potwierdzono powstanie czwartej części kultowego cyklu, w którym ponownie wystąpią Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss. Za kamerą stanie Lana Wachowski.

21-08-2019
Tysiące złotych za książki o Harrym Potterze. Niezwykły wynik aukcji w Stanach Zjednoczonych Autor: LubimyCzytać

Czy macie w swoim księgozbiorze pierwsze edycje wydań, opatrzone podpisem autora? Jeśli tak, możecie wziąć przykład z czytelnika z USA. Sprzedał on swoją kolekcję książek J.K. Rowling za tak wysoką cenę, że aż trudno uwierzyć, że nie została magicznie zaczarowana.

21-08-2019
Cały ogrom miłości. Wywiad z Gabrielą Gargaś Autor: Ewa Cieślik

Swoją najnowszą powieść napisała zainspirowana postacią własnej babci, która jako dziecko przeżyła wojnę. O tym, jak kształtują nas trudne wydarzenia i wybory, o miłości i przyjaźni, która nadaje koloru naszemu życiu, oraz o alternatywnym tytule, jaki mogłaby nosić jej książka, rozmawiamy z Gabrielą Gargaś, autorką „Kiedyś się odnajdziemy”.

20-08-2019
Nagroda Literacka GDYNIA na festiwalu Miasto Słowa 2019 Autor: LubimyCzytać

Nagrodzie Literackiej GDYNIA po raz kolejny towarzyszy festiwal Miasto Słowa, a podczas niego odbędą się spotkania z nominowanymi i laureatami nagrody, akcje miejskie, pokazy filmów i panele dyskusyjne z udziałem pisarzy i pisarek. Serwis lubimyczytać.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

20-08-2019
Nagrody Hugo – nagrodzono kobiety i „Małego Księcia“ Autor: LubimyCzytać

Podczas niedawno zakończonego 77. Konwentu Fantastyki Worldcon w Dublinie ogłoszono nazwiska laureatów Nagrody Hugo. W najważniejszych kategoriach triumfowały kobiety, a w retrospektywnej edycji Retro Hugo wyróżniony został między innymi „Mały Książę” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Jedną z nagrodzonych prac można przeczytać online – link poniżej!

Łóżko do wynajęcia
20-08-2019
Łóżko do wynajęcia Autor: corbeau

Po trudnym rozstaniu z chłopakiem przed Tiffy stoją najróżniejsze możliwości. Może pozostać w mieszkaniu byłego i lepiej poznać jego nową dziewczynę. Może wynająć obskurne mieszkanie z pleśnią na ścianach i grzybem w łazience. I wreszcie pozostaje najbardziej szalona opcja: dzielić mieszkanie i łóżko z zupełnie obcym człowiekiem, którego nigdy nawet nie spotkała. To jak będzie, Tiffy, na które szaleństwo się zdecydujesz?

20-08-2019
Najpierw książka, później film (20.08.2019) Autor: LubimyCzytać

Mimo że hollywoodzki świat filmu niemal każdego dnia przynosi newsy o nowych ekranizacjach książek, dzisiejsze wiadomości serialowo-filmowe otwieramy informacją o filmie, który otworzy 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W nowym obrazie Agnieszki Holland widzowie zobaczą między innymi... George'a Orwella, w którego wcieli się aktor znany z „Gry o tron”.

19-08-2019
„Piranie” – film o młodych członkach kamorry [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie nowy film twórców kultowego serialu „Gomorra”, oparty na bestsellerowej powieści Roberto Saviano, już w piątek pojawi się na ekranach polskich kin. Dla naszych użytkowników mamy zaproszenia na pokaz w warszawskiej Kinotece.

Opinie czytelników


O książce:
Brzydki, zły i szczery

OSTR. Prawdopodobnie najlepszy raper w Polsce (walczy o to miano z Eldem), na pewno raper najinteligentniejszy. Jego autobiografia ma wady, ale...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd