16-07-2019
Przemoc, o której głośno się nie mówi – rozmowa z Karoliną Klimkiewicz Autor: LubimyCzytać

Przemoc zadawana w białych rękawiczkach jest trudniejsza do udowodnienia, odkrycia, przyznania się – twierdzi Karolina Klimkiewicz. W „Dopóki starczy mi sił”, jej najnowszej książce, to bardzo ważny temat.

16-07-2019
Przemoc, o której głośno się nie mówi – rozmowa z Karoliną Klimkiewicz Autor: LubimyCzytać

Przemoc zadawana w białych rękawiczkach jest trudniejsza do udowodnienia, odkrycia, przyznania się – twierdzi Karolina Klimkiewicz. W „Dopóki starczy mi sił”, jej najnowszej książce, to bardzo ważny temat.

16-07-2019
Gutenberg nie był pierwszy? Autor: LubimyCzytać

Wszyscy znamy historię wynalazcy maszyny drukarskiej Janie Gutenbergu. Tylko czy opracowana przez niego metoda druku na pewno była wynalazkiem pionierskim na skalę światową?

16-07-2019
8. Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni już od 19 do 21 lipca Autor: LubimyCzytać

Już po raz ósmy miasto Gdynia, spółka Targi Książki oraz Murator EXPO zapraszają na Nadmorski Plener Czytelniczy. Ciekawe spotkania, bogata oferta przygotowana przez ponad 60 wystawców, liczne atrakcje dla najmłodszych w strefie dziecięcej oraz dobra muzyka. Zapraszamy do Gdyni!

16-07-2019
Najpierw książka, później film (16.07.2019) Autor: LubimyCzytać

W dzisiejszym przeglądzie książkowo-filmowym prezentujemy film o pisarzu, który nigdy nie istniał, a także zaskakujące plotki dotyczące obsad nowego „Bonda” oraz kolejnej ekranizacji „Bastionu” Stephena Kinga. A na dokładkę serwujemy trailer fanowskiego filmu opartego na wiedźmińskiej sadze. Zapraszamy!

15-07-2019
Od prawdziwego fana warto się uczyć – wywiad z Tomaszem Pindlem Autor: Iza Sadowska

Tomasz Pindel, publicysta i redaktor lubimyczytać.pl, napisał kolejną książkę. Swoją uwagę tym razem skierował nie na literaturę iberoamerykańską, której jest tłumaczem i znawcą. Reportaż pt. „Historie fandomowe” to pretekst do rozmowy nie tylko o polskim fandomie, ale też o sile więzi łączącej nas z dziełami kultury. Z autorem rozmawiała Izabela Sadowska.

15-07-2019
Literackie wakacje Autor: LubimyCzytać

Przedstawiamy kolejny pomysł na literackie wakacje. Stworzyliśmy już wcześniej dla was mapę festiwali, znaleźliśmy też noclegi w pewnej szkockiej księgarni. Dzisiaj proponujemy, aby udać się do pewnego północnego miasteczka dosłownie wypełnionego literaturą.

Zemsta porzuconego dziecka
15-07-2019
Zemsta porzuconego dziecka Autor: corbeau

Dzień Matki to wielkie, radosne święto. Jednak nie dla tych, którzy zostali porzuceni przez własną rodzicielkę. Nie dla tych, którzy na próżno wyglądają jej odwiedzin, którzy nie trafili do pełnych ciepła rodzin zastępczych i przez lata cierpią z powodu odrzucenia. I planują zemstę…

15-07-2019
Patronaty tygodnia (15-21.07.2019) Autor: LubimyCzytać

Diaboliczni prawnicy, szpiedzy i agenci CIA, a do tego wszystkiego najlepszy detektyw wszech czasów, czyli Sherlock Holmes. Premiery tego tygodnia trafią w gusta fanów sensacji i tajemniczych intryg, ale coś dla siebie znajdą również czytelnicy szukający książek poruszających damsko-męskie wątki – zarówno w romantycznej, jak i popularnonaukowej formie.

14-07-2019
Z książką na drogę, czyli o historiach czytanych w podróży Autor: Marcin Waincetel

Życie to sztuka wyboru – pisze Marcin Waincetel. Także jeśli chodzi o książki. Postawić na spontaniczność czy zawczasu przygotować spis lektur? Wybrać znanych i lubianych autorów czy udać się w nieznane z nowymi pisarzami? Choć wakacje to czas beztroski, wybór odpowiedniej lektury może być nie lada wyzwaniem.

Opinie czytelników


O książce:
Ostatnia obsesja Natalii

Po raz trzeci dobrze się bawiłem z książką Ewy Madeyskiej. Wywołała na mojej twarzy uśmiech, chichoty ze świetnych bohaterów, rozwaliła mnie Misery pr...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd