01-05-2019
Wyzwanie czytelnicze LC – temat na maj Autor: LubimyCzytać

„I wtedy przyszedł maj…”. Mamy nadzieję, że nie zamiesza w waszych sercach, ale może my zamieszamy w waszych biblioteczkach i planach na nadchodzący weekend. Przed nami początek majówki, więc czas na nowe zadanie czytelnicze na nadchodzący miesiąc.

30-04-2019
Powieściowy prequel „Stranger Things” pokochały miliony fanów Autor: LubimyCzytać

„Ta książka pozostawia czytelnika nienasyconym, ale w najlepszy możliwy sposób. Stanowi ważne uzupełnienie historii z serialu, ale jest też doskonałą lekturą niezależnie od filmu” (Cinelinx) – dla fanów „Stranger Things” nie może być lepszego polecenia. Powieściowy prequel hitu Netflixa już w księgarniach.

30-04-2019
Nowy numer magazynu „Książki. Magazyn do czytania” Autor: LubimyCzytać

Najnowszy numer „Książki. Magazynu do czytania” trafia do kiosków 30 kwietnia. W trakcie majówkowego odpoczynku będzie można przeczytać rozmowy z Roz Chast, Jurijem Andruchowyczem czy Tadeuszem Sobolewskim, a także zastanowić się wraz z Jackiem Dukajem i Łukaszem Orbitowskim nad wieszczonym końcem literatury.

30-04-2019
Tę historię napisało samo życie Autor: LubimyCzytać

Za dużo tego wszystkiego jak na jedną osobę… Może ktoś dopisze za mnie szczęśliwe zakończenie? – tak napisała zwyciężczyni konkursu literackiego „Opowiedz nam swoją historię”. To właśnie jej opowiadanie zainspirowało autorkę do napisania tej niezwykle wzruszającej powieści.

30-04-2019
Najpierw książka, później film Autor: LubimyCzytać

Nowe rekordy „Avengersów” i „Gry o tron”, zwiastun „Paragrafu 22” i Jennifer Lopez jako gwiazda komedii romantycznej na podstawie komiksu. Tym uraczył nas książkowo-komiksowo-filmowy świat w poprzednim tygodniu.

30-04-2019
Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury ogłasza pełny program Autor: LubimyCzytać

25 festiwalowych premier, ponad 100 gości i 80 spotkań z autorami, w tym także pisarkami i pisarzami nagrodzonymi najważniejszymi światowymi nagrodami literackimi, takimi jak Nobel, Pulitzer czy Booker. Zbliża się literacki tydzień spod znaku festiwalu Apostrof. Znamy już pełny program!

29-04-2019
Tolkien na majówkę Autor: LubimyCzytać

Jeśli któryś z naszych użytkowników zamierza być podczas majówki w okolicach Nowego Jorku, będzie miał okazję zobaczyć wystawę „Tolkien: Maker of Middle-earth”. To niepowtarzalna okazja, by przekonać się, jak w głowie brytyjskiego pisarza rodził się świat Śródziemia.

29-04-2019
Zjedz śniadanie z królową kryminału – Nele Neuhaus! Autor: LubimyCzytać

Świetna wiadomość dla fanów Nele Neuhaus. Królowa kryminału odwiedzi Polskę w maju tego roku. Wydawnictwo Media Rodzina przygotowało niespodziankę dla czytelników: ekskluzywne śniadanie z autorką i tłumaczami serii.

29-04-2019
Wznowienie pierwszego tomu o rodzinie Durrellów już w księgarniach Autor: LubimyCzytać

Zamiast angielskich pól – zalana ostrym słońcem wyspa Korfu, zamiast posiadłości – jedyna willa na wyspie posiadająca łazienkę, zamiast szofera we fraku – śpiewający tubalnym głosem i wygrażający przechodniom Grek Amerikanos. A zamiast flegmatycznej i powściągliwej familii… Durrellowie. W księgarniach znajdziecie już wznowienie pierwszego tomu o tej brytyjskiej rodzinie.

29-04-2019
Zakończył się Pyrkon. Ogłoszono na nim nominacje do Nagrody im. Janusza Zajdla Autor: LubimyCzytać

Zakończył się poznański Festiwal Fantastyki Pyrkon. Ogłoszono na nim nominacje do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2018 – wyróżniono siedem powieści i sześć opowiadań. Po trzy nominacje zdobyły Marta Kisiel i Krystyna Chodorowska!

Opinie czytelników


O książce:
Słowa światłości

Gdy skończyłam czytać Drogę Królów trochę się obawiałam,że druga część nie bedzie utrzymywać tak wysokiego poziomu ,ale autorowi udało się to zrobić ,...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd