26-03-2019
Gra na podstawie „Cyklu Inkwizytorskiego“ będzie mroczna i brutalna. Jacek Piekara podpisał umowę Autor: LubimyCzytać

Szykuje się rozrywka na miarę „Wiedźmina”? Oczekiwania na pewno są duże. Jacek Piekara podpisał umowę z firmą The Dust, która zapowiada, że gra na podstawie Cyklu Inkwizytorskiego będzie przeznaczona dla dorosłych graczy.

W strefie wykluczenia, w niemieckim burdelu, w wannie pełnej krwi
26-03-2019
W strefie wykluczenia, w niemieckim burdelu, w wannie pełnej krwi Autor: Izabela Straszewska

Kiedy młode dziewczyny wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu lepszego życia, zawsze pojawia się niepokój o to, czy będą tam bezpieczne. Tyle się słyszy o zaginięciach albo o smutnym losie tych, które w pogoni za marzeniami stały się zabawką w czyichś rękach, niestety najczęściej erotyczną. Pomimo niepewności wciąż wiele osób decyduje się na podróż w nieznane.

26-03-2019
A co ty zrobisz w grze o tron? Sprawdź się w wyzwaniach Autor: Ewa Cieślik

Przez siedem sezonów serialu i setki stron książek bohaterowie „Gry o tron” kłamali, zdradzali, krwawili, cierpieli i ginęli – wszystko w walce o zwycięstwo. Wciąż nie wiemy, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie. W oczekiwaniu na finał HBO podsyca ciekawość i wzmaga niecierpliwość fanów, organizując akcje promocyjne – także w Polsce.

26-03-2019
Najpierw książka, potem film – zapowiedzi Autor: LubimyCzytać

Ruszyły zdjęcia do ekranizacji „Diuny”. Amazon przedstawia głównych aktorów serialowej adaptacji „Mrocznej wieży”, Lupita Nyong'o potwierdza, że powstanie film na podstawie „Amerykaany”, a Annie Wilkes będzie straszyć w drugim sezonie „Castle Rock”. Takie newsy tylko w „Najpierw książka, później film” w serwisie lubimyczytac.pl.

25-03-2019
Festiwal jadalnych książek Autor: LubimyCzytać

Książka papierowa, e-book, audiobook, a może... ciasto? W trakcie kolejnej edycji festiwalu czytelnicy ponownie wcielili się w pełnych pasji kucharzy i spróbowali wykonać dania inspirowane swoimi ulubionymi książkami. W tym roku zwyciężyła niecodzienna, bo kocia, interpretacja klasyka Charlesa Dickensa. 

25-03-2019
Stan czytelnictwa w Polsce w 2018 roku Autor: LubimyCzytać

Biblioteka Narodowa opublikowała raport czytelnictwa za miniony rok. Jak się okazuje, nie ma większych zmian, a główne wskaźniki pozostają takie same co w roku 2017. Czytanie przynajmniej jednej książki w ciągu roku zadeklarowało 37% respondentów.

25-03-2019
Czytaj Tolkiena! Szczególnie 25 marca Autor: LubimyCzytać

Dzisiaj Światowy Dzień Czytania Tolkiena – święto obchodzone od 2003 roku z inicjatywy The Tolkien Society. Z tej okazji szkoły, muzea i biblioteki na całym świecie organizują liczne odczyty i wydarzenia upamiętniające twórczość autora „Władcy pierścieni”. Tematem tegorocznego święta jest „Tolkien and the mysterious”, czyli Tolkien i tajemniczość.

25-03-2019
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Poniedziałki to dni, kiedy kawy jest zawsze za mało, światło świeci za jasno, a ciepłe łóżko nie chce rano wypuścić. Jednak co najważniejsze, poniedziałki to dni, w których w serwisie lubimyczytac.pl pojawiają się książkowe nowości na nadchodzący tydzień. Dajcie sobie poprawić nastrój. W tym tygodniu w księgarniach pojawi się książka nominowana do niemieckiej nagrody im. Friedricha Glausera i pierwsza powieść nigeryjskiej pisarki Ayọ̀bámi Adébáyọ̀.

Umarł Król, niech żyje Król!
25-03-2019
Umarł Król, niech żyje Król! Autor: Gaba_Okey

Po raz drugi wkroczyłam do świata elfów Holly Black i ponownie jestem mile zaskoczona. Autorka jeszcze bardziej rozwinęła swoją wizję nieśmiertelnych istot z Elfhame. Po przeczytaniu „Złego Króla” zostało mi w pamięci jedno zdanie: „Władzę znacznie łatwiej jest zdobyć, niż ją utrzymać”. Muszę przyznać, że pisarka trafiła w punkt, zaskakując szaloną końcówką i całkiem nową odsłoną Jude.

Kiedy inkwizytor z wąpierzem w szranki stają
25-03-2019
Kiedy inkwizytor z wąpierzem w szranki stają Autor: Klaudyna

Autor „Pękniętej korony” oprowadza nas po XIII-wiecznym Krakowie i okolicznych wsiach, pokazując życie ówczesnych ludzi z różnych warstw społecznych. Historia obfituje w nawiązania do historii Polski oraz do słowiańskich wierzeń. Ukazuje stare tradycje i legendy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Mówi o czasach, kiedy pogańskie rytuały przeplatają się z wiarą chrześcijańską.

Opinie czytelników


O książce:
Dziewczyna z pociągu

Dziewczyna z pociągu-rozwiedziona samotna alkocholiczka. Powieść ciekawa choć momentami trochę nużąca. Rach...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd