20-01-2019
Tokarczuk i Dehnel nominowani do nagrody EBRD Literature Prize Autor: LubimyCzytać

W dziesiątce książek nominowanych do międzynarodowej nagrody Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju znalazły się dwa tłumaczenia polskich książek. Nominacje otrzymali Olga Tokarczuk i Jacek Dehnel.

19-01-2019
Poe, King i smutek horroru Autor: Tomasz Pindel

Lektura opowiadań Edgara Alana Poego jest z jednej strony wspaniała, z drugiej przygnębiająca. Wspaniała – bo to świetna literatura. Przygnębiająca – bo trudno oprzeć się wrażeniu, że wszystko, co najlepsze, już było, i to dawno, a literatura nie tyle się rozwija, ile podlega swoistej dewolucji…

18-01-2019
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Na naszej weekendowej książkowej mapie podróży tym razem Norwegia, Belfast, Indie, a nawet kosmos! Książka jest zdecydowanie tańsza od biletu lotniczego i może zabrać nawet do gwiazd. To na jaką wycieczkę wybieracie się w nadchodzący weekend?

18-01-2019
Dziś premiera filmu „Chłopiec z burzy” Autor: LubimyCzytać

Już dziś do kin wchodzi ekranizacja australijskiej powieści dla dzieci autorstwa Colina Thielego – „Chłopiec z burzy”. To zabawna, wzruszająca i mądra opowieść o niezwykłej przyjaźni między kilkuletnim Michaelem a pelikanem.

18-01-2019
Notatki z obsesji Autor: LubimyCzytać

Zaginione kobiety, niedokończone śledztwa i zagadki nierozwiązane od lat. Takich historii znamy wiele. Pogrążeni w rozpaczy partnerzy, dzieci, rodzeństwo szukają najmniejszej choćby wskazówki o bliskich, którzy zniknęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Cisi bohaterowie drugiego planu zdeterminowani, aby wyjaśnić tajemnicę… Temat żałoby, obsesji i próby przepracowania straty podejmuje w swoim nowym thrillerze „Papierowe duchy” Julia Heaberlin.

17-01-2019
„Piszę o tym, co mnie zajmuje” – wywiad z Alanem Sasinowskim Autor: LubimyCzytać

Z okazji premiery najnowszej powieści Alana Sasinowskiego zapytaliśmy autora o stosunek mężczyzn do kobiet, budowanie relacji oraz gry z samym sobą. Książka „Wysokie chmury” pojawiła się już na księgarskich półkach.

17-01-2019
Nowa powieść Edwarda St Aubyna już w księgarniach Autor: LubimyCzytać

Genialny portrecista współczesnych klas wyższych – autor zekranizowanego niedawno cyklu „Patrick Melrose” – powraca z książką inspirowaną „Królem Learem” Williama Shakespeare’a. „Dunbar” Edwarda St Aubyna to boleśnie szczera opowieść o naszych czasach. Prezentujemy Wam jej fragment, a książkę możecie już znaleźć w księgarniach.

16-01-2019
Nadchodzi nowa powieść z serii „Szczury Wrocławia” Roberta J. Szmidta Autor: LubimyCzytać

Już 30 stycznia do księgarń trafi długo wyczekiwany spin-off głośnej powieści Roberta J. „Szmidta Szczury Wrocławia. Chaos”. Opowiada o walce oddziałów ZOMO z epidemią czarnej ospy i… hordami zombie. Robert J. Szmidt znów otwiera przed czytelnikami drzwi do obskurnego, siermiężnego i cuchnącego bimbrem PRL-u.

Nigdy nie uciekniesz przed swoim losem
16-01-2019
Nigdy nie uciekniesz przed swoim losem Autor: Aleksandra Kujawa

Drugi tom serii zaczyna się podczas ucieczki Arienne (teraz Ariadny) i Severa (już-prawie-Gerharda) z Ravillonu i jej tragicznego momentu, gdy młodziutka czarodziejka umiera. Do krainy Białej Damy podąża za nią oddany kochanek, nie chcąc żyć w świecie, w którym zabrakło dla niego miłości.

16-01-2019
„To nie jest powieść science fiction” – wywiad z Jakubem Szamałkiem Autor: LubimyCzytać

„Zapamiętajcie to nazwisko! Jakub Szamałek jest jednym z najinteligentniejszych pisarzy młodego pokolenia. Wróżę mu wielki sukces” – napisał Vincent V. Severski, a takiemu autorowi trudno nie uwierzyć. Właśnie ukazała się pierwsza część trylogii autorstwa Jakuba Szamałka „Ukryta sieć”, zatytułowana „Cokolwiek wybierzesz”. 

Opinie czytelników


O książce:
Proszę państwa do gazu

Bardzo ciężko jest mi to ocenić. Z jednej strony chcę zapomnieć, że coś takiego przeczytałam, ale z drugiej strony to ważne, żeby pamiętać. Kto lepiej...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd