15-12-2018
Nadpisane w tłumaczeniu. Krótka historia „Baśni braci Grimm” wydawnictwa WasPos Autor: LubimyCzytać

O sławnym już przekładzie „Baśni braci Grimm. Oryginalnych”, który ukazał się nakładem wydawnictwa WasPos, pisze specjalnie dla nas profesor Eliza Karmińska – tłumaczka z języka niemieckiego, językoznawczyni, profesorka nadzwyczajna na Wydziale Neofilologii UAM w Poznaniu, członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury.

14-12-2018
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Jak wam idą przygotowania do Świąt? Daliście się zapędzić do sprzątania i gotowania? Wybraliście już wszystkie prezenty? A może rezygnujecie z całego tego gwiazdkowego szaleństwa i po prostu cieszycie się na kilka wolnych dni?

14-12-2018
Najlepiej zarabiający pisarze 2018 roku – według Forbesa Autor: LubimyCzytać

Jak co roku magazyn Forbes opublikował listę najlepiej zarabiających pisarzy. Zestawienie nie przynosi raczej większych zaskoczeń. Po rocznej przerwie na pierwsze miejsce wrócił James Patterson, który okupuje to miejsce niemal nieprzerwanie od dekady.

14-12-2018
Sisu, czyli jak odzyskać równowagę psychiczną Autor: LubimyCzytać

Przygnębienie, chroniczne zmęczenie, stres… prawie wszyscy mamy czasem gorsze samopoczucie, szczególnie w okresie zimowym. Czy jest na to sposób? Finowie udowadniają, że tak. Przeczytacie o nim w książce Katji Pantzar „Odnależć sisu. Fiński sposób na szczęście przez hartowanie ciała i ducha”.

14-12-2018
Znamy tegorocznych zwycięzców w konkursie Książka Roku 2018 PS IBBY! Autor: LubimyCzytać

31. edycja konkursu Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY przyniosła wiele radości i zaskoczeń, z których pierwszym była mniejsza niż dotąd liczba nominacji. Otrzymaliśmy dzięki temu listę 20 najlepszych współczesnych rodzimych książek z podziałem na nagrodzonych, wyróżnionych i nominowanych. Sprawdźcie, kto wygrał w tym roku.

Szata, co zdobi pisarza
14-12-2018
Szata, co zdobi pisarza Autor: KenGoKang

„Pod podszewką” opisuje projekt, w jakim wzięło udział grono popularnych polskich pisarzy. Każdy z nich miał za zadanie zaprojektowanie wybranej części garderoby. Lekturze kolejnych rozdziałów towarzyszy oczekiwanie związane z tym, jak dany autor zaprezentuje się w stworzonej przez siebie kreacji.

13-12-2018
„Prolog” – cotygodniowy program o książkach w sieci Autor: LubimyCzytać

„W moich książkach w ogóle przyroda i to, co się dzieje na zewnątrz, to też jest bohater”. „Pisarz z natury rzeczy jest człowiekiem, który w siebie mocno wątpi”. „Jestem grafikiem, trochę na wagarach, ale grafikiem”. A to tylko wybrane wypowiedzi, które mogliśmy usłyszeć w programie „Prolog”. Za nami już 25 odcinków i nie możemy się doczekać kolejnych. W najnowszym odcinku gościem była Katarzyna Puzyńska.

13-12-2018
„Mój piękny syn” od 4 stycznia w kinach Autor: LubimyCzytać

Ojciec i syn. Miłość i żal. Uzależnienie i terapia. Bunt i pojednanie. Prawdziwa, przejmująca historia zwykłej rodziny, opowiedziana z dwóch perspektyw – Davida Sheffa i Nica Sheffa, ukaże się w styczniu nakładem wydawnictwa Poradnia K: pamiętnik syna zatytułowany „Na głodzie” i relacja ojca – „Mój piękny syn”. Na początku stycznia 2019 roku premierę będzie miał film, którego scenariusz został oparty na obu książkach.

Przegrać, by wygrać
13-12-2018
Przegrać, by wygrać Autor: fossa

Adams to uznany twórca komiksu „Dilbert” demaskującego absurdy korporacyjnej rzeczywistości. Książka w przeciwieństwie do komiksu skupia się na samym autorze, a jej tytuł sugeruje, że to jedna z tych inspirujących historii typu „od zera do bohatera”. W istocie, zanim Adams zyskał sławę i pieniądze, nieraz musiał stawiać czoło przeciwnościom losu.

13-12-2018
[KONKURS] Premiera filmu „Płomienie” już 28 grudnia! Autor: LubimyCzytać

Koreański kandydat do Oscara, najwyżej w historii oceniony film w canneńskim wydaniu „Screen Daily” (3,8/4), gwiazda serialu „The Walking Dead” Steven Yeun, Haruki Murakami i William Faulkner. To po prostu musiało się udać. „Płomienie” trafią do polskich kin już 28 grudnia. Nie znajdziecie lepszego filmu na zakończenie tego roku! A my mamy dla was specjalne zaproszenia. 

Opinie czytelników


O książce:
DMSO na powszechne dolegliwości

Z pewnością każdy z nas stara się dbać o to, aby nasze zdrowie było jak najlepsze. Ja też, dlatego chętnie sięgam po książki, które mówią o tym, co na...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd