03-12-2018
Trendy listopada lubimyczytać.pl Autor: LubimyCzytać

Za nami obfity w premiery listopad. Czas więc na zestawienie najpopularniejszych książek miesiąca. Nowości czy starsze tytuły – które z nich zyskały najwięcej uwagi czytelników? Zobaczcie!

01-12-2018
Zgłoś najlepszą polską książkę do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy Autor: LubimyCzytać

Już od dziś można zgłaszać swoje propozycje do 12. Edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Wybierać je można spośród książek żyjących autorów, napisanych w języku polskim i wydanych w 2018 roku.

30-11-2018
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Kto jeszcze przez ostatni tydzień zastanawiał się nad ucieczką do ciepłych krajów? Oj tak, zima zadomowiła się na dobre. Ale ma to też swoje dobre strony. Nie ma lepszej pory roku na nadrabianie czytelniczych zaległości niż zima. Redakcja też nie próżnuje, więc koniecznie sprawdźcie, za jakie lektury zabierzemy się w pierwszy weekend grudnia.

30-11-2018
Atlas odkrywców – wyjątkowa rzecz dla niepoprawnie ciekawych świata Autor: LubimyCzytać

28 listopada do księgarń trafiła niezwykła publikacja – oryginalny atlas, z którym każdy, niezależnie od wieku, może przeżyć wspaniałą przygodę. Przedstawiamy „Atlas odkrywców” Michała Gaszyńskiego i Piotra Wilkowieckiego, wydany przez wydawnictwo Insignis.

01-12-2018
Remigiusz Mróz odpowiedział na Wasze pytania! Autor: LubimyCzytać

Na początku listopada zachęcaliśmy Was do przesyłania propozycji pytań do Remigiusza Mroza – przyszło ich naprawdę sporo! Z wielkim trudem wybraliśmy kilkanaście i przesłaliśmy do pisarza. Dzisiaj publikujemy jego odpowiedzi.

30-11-2018
[KONKURS] Jak dobrze znasz twórczość Jeffreya Archera? Autor: LubimyCzytać

27 listopada do księgarń trafiła nowa książka Jeffreya Archera. Z tej okazji mamy dla was trzy pakiety książek tego autora, w tym jego najnowszej powieści „I tak wygrasz”. Spróbuj swoich sił w krzyżówce i pokaż nam, jak dobrze znasz jego twórczość.

30-11-2018
Najmłodsza laureatka pokojowego Nobla napisała książkę dla dzieci Autor: LubimyCzytać

Mój głos stał się tak potężny, że niebezpieczni ludzie próbowali mnie uciszyć”. Malala Yousafzai otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla w 2014 roku gdy miała 17 lat. Tym samym stała się najmłodszą laureatką tej nagrody. W tym roku w Polsce ukaże się jej autobiograficzna powieść dla dzieci. 

Literackie origami
29-11-2018
Literackie origami Autor: Zicocu

W „Nikt nie idzie” Małecki właściwie nie pisze, a składa origami (orientalna metafora, bo i wątek japoński jest w niej bardzo ważny). Używam tego obrazu przede wszystkim z tego względu, że ta azjatycka sztuka kojarzy się z najwyższą dbałością o detale, a autor skupił się w powieści właśnie na niuansach.

29-11-2018
Międzynarodowy festiwal poetycki Spoke’n’Word w Warszawie Autor: LubimyCzytać

Poezja spoken word w eksperymentalny sposób czerpie z literatury, muzyki, teatru i performansu. Przełamując ograniczenia gatunkowe i bawiąc się konwencjami, pozwala przemycić treści całkiem serio. Już 1 grudnia, podczas 14. edycji kultowego warszawskiego festiwalu poetyckiego, spotkają się artyści spoken word z jedenastu krajów europejskich.

Po czterdziestce też można zostać wikingiem
29-11-2018
Po czterdziestce też można zostać wikingiem Autor: Gaba_Okey

„Nie ma mowy!” należy do gatunku książek opowiadających o kobietach, które zaczynają od nowa. Helen Russell wpadła na genialny pomysł z obozem wikingów i grupą młodych współczesnych kobiet, które muszą nagle zderzyć się z dziką naturą. Nie bać się, być samodzielne, wrzucić na luz, a przede wszystkim postawić na siebie.

Opinie czytelników


O książce:
Czerwona Królowa

Gra o Tron, średniowiecze, Niezgodna, igrzyska Śmierci, X-Meni; to właśnie Czerwona Królowa. Muszę przyznać, że z tą książką mam dość duży problem, po...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd