16-11-2018
„Mamy jedne z najpiękniejszych na świecie tradycji świątecznych” – wywiad z Krystyną Mirek Autor: LubimyCzytać

Do jakiego sklepu się nie wejdzie, czuć już świąteczną atmosferę. Również na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej świątecznych propozycji. Krystyna Mirek, autorka książki „Tylko jeden wieczór”, spróbuje wyjaśnić, skąd się bierze fenomen świątecznych pozycji książkowych, a także odpowie na inne pytania.

16-11-2018
Bestsellerowa trylogia „Stulecie Winnych” w filmowej odsłonie Autor: LubimyCzytać

Zakończyły się zdjęcia do najnowszej produkcji Telewizji Polskiej „Stulecie Winnych”. Serial obyczajowy został zrealizowany na motywach bestsellerowej sagi Ałbeny Grabowskiej pod tym samym tytułem. Opowiada o losach wielopokoleniowej rodziny z podwarszawskiego Brwinowa, wplecionych w dramatyczne wydarzenia XX wieku.

 

 

Zamiast płakać, trzeba wziąć się w garść i walczyć o szczęście
16-11-2018
Zamiast płakać, trzeba wziąć się w garść i walczyć o szczęście Autor: malineczka74

„Nie pora na łzy” to pierwszy tom kolejnego cyklu autorstwa Edyty Świętek pt. „Nowe czasy”. Czeka nas w niej spotkanie z wcześniej poznanymi bohaterami serii „Spacer Aleją Róż”. Na scenę wchodzi też kolejne pokolenie – wnuki tych, którzy tuż po wojnie budowali nową dzielnicę Grodu Kraka, w której centrum pyszniła się Huta im. Lenina.

15-11-2018
Fascynująca powieść o zapomnianej przeszłości Autor: LubimyCzytać

Lucinda Riley zabiera swoich czytelników w podróż do Marchmont Hall. „Drzewo anioła” to poruszająca historia o miłości, stracie i oczyszczającej podróży w przeszłość. To powieść o zapomnianej przeszłości, skomplikowanych relacjach rodzinnych i mrocznych sekretach, które rzucają cień na kolejne pokolenia.

15-11-2018
Stan Lee: człowiek z grafitu Autor: Bartek Czartoryski

Nie mam zielonego – ani żadnego innego – pojęcia, jak mogłoby wyglądać moje życie, gdyby przed przeszło ćwierćwieczem mój starszy brat nie przywlókł do domu pierwszego wydanego po polsku zeszytu z przygodami niejakiego Spider-Mana. Dzisiaj przecież sam tłumaczę kilka serii komiksowych Marvela i regularnie pisuję dla całkiem sporego grona ludzi o filmach z superbohaterami, których wymyślił nie kto inny jak Stan Lee.

Świat oczami taty
15-11-2018
Świat oczami taty Autor: AgnieszkaB

Lekkość pióra, pełne humoru podejście do życia oraz inteligentne wplatanie ciekawych rozważań i spostrzeżeń w opis codziennego życia ojca powodują, że „Tata Tadzika” stanowi zbiór tekstów doskonałych dla osób, które pragną przy książce zrelaksować się i pośmiać. Felietony głównie bawią, czasem wzruszają, ale również nienachalnie skłaniają do refleksji.

15-11-2018
Wobec chaosu świata tylko miłość jest czymś pewnym… Autor: LubimyCzytać

Natasza Socha w swojej twórczości często dotyka tematów trudnych, które zmuszają czytelnika do chwili zadumy i refleksji. Tym razem inspiracją najnowszej powieści „Pokój kołysanek” okazała się historia dwóch dojrzałych mężczyzn: jej Dziadka oraz Davida Deutchamana.

14-11-2018
„Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza” na antenie Jedynki Dzieciom Autor: LubimyCzytać

Pierwszy tom z serii sześciu przygód odważnej i zadziornej detektywki, młodszej siostry Sherlocka, pod tytułem „Sprawa zaginionego markiza” ukaże się w Polsce 14 listopada nakładem wydawnictwa Poradnia K. Już od poniedziałku, 12 listopada, będzie można wysłuchać fragmentów powieści na antenie Jedynki Dzieciom. W tytułową postać wcieli się Julia Kamińska, popularna aktorka filmowa, znana z „Brzyduli”.

14-11-2018
Kolejny zbiór nowoszkockich opowiadań Alistaira MacLeoda już w Polsce! Autor: LubimyCzytać

Nakładem gdańskiego wydawnictwa Wiatr od Morza ukazał się zbiór opowiadań „Skoro ptaki czynią słońce” autorstwa Alistaira MacLeoda, pisarza uważanego w Kanadzie za jednego z najwybitniejszych prozaików XX wieku, zaś przez doskonale znanego polskim czytelnikom Michaela Crummeya nazywanego: „skarbem literatury – nie tylko kanadyjskiej, lecz światowej”.

14-11-2018
„Pod podszewką” – szczere rozmowy z pisarzami o wizerunku [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

Kolekcja mody jest trochę jak książka, w której poukrywane są zaskakujące pomysły, znaczenia
i historie. W tej książce pod podszewką można często znaleźć o wiele więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. Książka „Pod podszewką” właśnie trafiła na księgarskie półki!

Opinie czytelników


O książce:
Kwaśne jabłko

Nie planowałam czytania tego komiksu (nie tego dnia). Został mi on polecony na początek przygody z poważnymi, "dorosłymi" komiksami. Otwo...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd