04-11-2018
Policyjne opowieści pomiędzy dobrem i złem Autor: LubimyCzytać

Boom na kryminalne powieści trwa. Dotyczy to zarówno polskich autorów, magicznie mnożących się na rynku wydawniczym, jak i obcojęzycznych tytułów, zalewających półki księgarni. Pośród tej wielości literackich propozycji warto wyróżnić trzy książki, które mają wspólny mianownik, jakże odmienne od fabularnych historii kreowanych na planie zbrodni, której wyjaśnienie dokonuje się na naszych oczach.

03-11-2018
Dlaczego bez sensu jest nie czytać Javiera Maríasa. Krótko o „Bercie Isli” Autor: Tomasz Pindel

Wokół książek Javiera Maríasa narosło sporo stereotypów. Gdyby poszukać ich wspólnego mianownika, najpewniej okazałaby się nim teza, że jest to pisarz trudny, a jego powieści są wymagające w lekturze: długie zdania, drobiazgowe opisy i spory ładunek intelektualny.

02-11-2018
Remigiusz Mróz odpowie na Wasze pytania Autor: LubimyCzytać

Remigiusza Mroza nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To człowiek, który w ciągu roku pisze więcej książek niż przeciętny Polak czyta. W związku z premierą „Władzy absolutnej", trzeciego tomu cyklu „W kręgach władzy”, zapraszamy do przesyłania propozycji pytań do autora. 

02-11-2018
„Niewyjaśnione okoliczności” – głośna książka o arkanach medycyny sądowej już w Polsce Autor: LubimyCzytać

Bardzo szybko, bo zaledwie miesiąc po brytyjskiej premierze, do polskich księgarń trafia pasjonująca i niezwykle poruszająca książka wybitnego lekarza medycyny sądowej, który w swojej karierze przeprowadził ponad 23 tysiące sekcji zwłok.

02-11-2018
Trendy października lubimyczytać.pl Autor: LubimyCzytać

Październik dobiegł końca. To był dobry miesiąc dla czytelników – w telewizji debiutowały seriale na podstawie powieści, w Krakowie odbyły się Targi Książki, wydawnictwa zasypały rynek nowościami, wręczono kilka ważnych nagród literackich. Sprawdźcie, jak te wszystkie wydarzenia odbiły się na zestawieniu najpopularniejszych książek w serwisie.

01-11-2018
Wspominamy... Autor: LubimyCzytać

1 listopada to zawsze czas, w którym przypominamy nazwiska pisarzy, poetów, ludzi literatury, którzy zmarli w minionym roku. Na całe szczęście po śmierci zostały nam ich dzieła, do których zawsze możemy wracać...

31-10-2018
Czym Jakub Małecki zaskakuje w nowej powieści „Nikt nie idzie”? Autor: LubimyCzytać

Świetna wiadomość: od dziś, 31 października, najnowsza powieść Jakuba Małeckiego jest już w księgarniach. Książka na długo przed swoją premierą wzbudzła zainteresowanie i była bardzo wyczekiwana. Co tym razem przygotował dla czytelników Małecki? Zobaczcie wywiad, w którym autor odpowiada na Wasze pytania!

31-10-2018
To były dość ciekawe czasy – wywiad z Wojtkiem Miłoszewskim Autor: LubimyCzytać

Kraków, początek lat 90. Kina zapraszają na projekcję nowego Bonda z Timothym Daltonem, po ulicach jeżdżą polonezy, a nowe biznesy wyrastają jak grzyby po deszczu... W te czasy w swojej najnowszej książce zatytułowanej „Kastor” przenosi czytelników Wojtek Miłoszewski. Zapraszamy do lektury wywiadu.

31-10-2018
Diabelskie nasienie – najbardziej przerażające dzieci w opowieściach grozy Autor: Marcin Waincetel

Uśmiechem potrafią roztopić nawet najbardziej zlodowaciałe serca. Potrzebują opieki i poczucia bezpieczeństwa, w zamian dając jednak bezwarunkową miłość. Przynajmniej… zazwyczaj. Na kartach literatury znajdziemy bowiem dowody na to, że niektóre dzieci mają za skórą diabła. Całkiem dosłownie.

31-10-2018
Ta historia aż się prosiła o wersję fabularną – wywiad z Joanną Jodełką Autor: Inegrette

31 października ma premierę najnowsza powieść Joanny Jodełki zatytułowana „2 miliony za Grunwald” – z tej okazji zapraszamy do przeczytania wywiadu z autorką. 

Opinie czytelników


O książce:
Nigdy nie zapomnę

Los wywrócił życie Aimee do góry nogami. W dniu, w którym miała stanąć na wymarzonym ślubnym kobiercu, pochowała miłość swojego życia - Jamesa. Po pog...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd