01-10-2018
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Październik to miesiąc nagród literackich, Targów Książki w Krakowie i gorących patronatów serwisu lubimyczytac.pl. Jeśli już przeczytaliście wszystkie wrześniowe premiery, albo lubicie, gdy stosik wstydu zagraża Waszemu życiu lub zdrowiu, to koniecznie zerknijcie na nasze propozycje.

28-09-2018
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Pierwszy w pełni jesienny i zaczytany weekend w tym roku. Po naszych zeszłotygodniowych wojażach i integracji ten weekend spędzamy wyłącznie na czytaniu. Mamy propozycję zarówno dla tych, którzy czytają nowości, jak i dla tych, którzy szukają nieco starszych pozycji. 

01-10-2018
Trendy września Lubimyczytać.pl Autor: LubimyCzytać

Jesienne nowości już pukają do naszych drzwi. Jest ich mnóstwo, są dobre, o części z nich pisaliśmy już kilka dni temu i na bieżąco staramy się informować, co tam w literackiej trawie piszczy. Zajrzyjmy więc do zestawienia najpopularniejszych książek września i zobaczmy, ile nowych tytułów się tam znalazło.

28-09-2018
Ian McEwan zapowiedział swoją nową powieść Autor: LubimyCzytać

Zdobywca Bookera, Ian McEwan, zapowiedział swoją nową powieść. Autor między innymi „Na plaży Chesil”, „Pokuty”, „W imię dziecka” napisał książkę, która będzie się zdecydowanie wyróżniać w jego dotychczasowym dorobku.  

28-09-2018
Trzeci tom „Prawdodziejki“ już w przyszłym roku! Autor: LubimyCzytać

Seria „Czaroziemie” autorstwa Susan Dennard zyskała w Polsce dużą popularność. Jak się okazuje, trzeci tom przygód Safiyi i Iseult jest już prawie gotowy i w Stanach Zjednoczonych ukaże się na początku lutego.

27-09-2018
Granda zakończona! Autor: LubimyCzytać

Ponad 30 pisarzy i dziennikarzy, ponad 20 specjalistów oraz kilka tysięcy uczestników, którzy niezależnie od pogody zjawiali się na spotkaniach w ramach czwartej edycji Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA. Niektórzy przyjeżdżali towarzysko, większość, by z bliska posłuchać i zobaczyć ulubionego pisarza, a potem cierpliwie stanąć w kolejce po autograf.

30-09-2018
Ile science w fiction, czyli po co nam jeszcze fantastyka naukowa? Autor: Marcin Zwierzchowski

Cixin Liu to najnowsze objawienie światowej literatury fantastycznonaukowej. Jego trylogia „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” przywraca wiarę w science fiction oszałamiające rozmachem wizji.

Szczęście to najbardziej krucha rzecz na świecie
27-09-2018
Szczęście to najbardziej krucha rzecz na świecie Autor: malineczka74

Książka robi ogromne wrażenie. Jej lektura powoduje ogromny wstrząs. Jest niczym porażenie prądem o dużej mocy. Uświadamia, że pewne krzywdy są nieodwracalne w skutkach i niemożliwe do naprawienia.

29-09-2018
„Każdy z nas jest zdolny do popełnienia przestępstwa” – rozmowa z Rachel Abbott Autor: Inegrette

W zeszłym tygodniu Poznań na trzy dni stał się polską stolicą kryminału. Z okazji Festiwalu Granda jedna z naszych redaktorek miała okazję przeprowadzić krótką rozmowę z gościem specjalnym – Rachel Abbott. Co w człowieku najbardziej przeraża „brytyjską królową thrillera”? I czy możemy spodziewać się książki spoza serii z Tomem Douglasem? 

27-09-2018
Trwa głosowanie czytelników w konkursie Nike 2018 Autor: LubimyCzytać

W niedzielę, 7 października br. poznamy zwycięzcę tegorocznej Nagrody Nike. Oprócz jurorów swoje wyróżnienie przyznają także czytelnicy „Gazety Wyborczej” - już teraz mogą oni oddawać głosy na jedną z siedmiu książek-finalistek Nike 2018. Redakcja dziennika ogłosi laureata Nike Czytelników na łamach dziennika na dzień przed uroczystą galą konkursu - 6 października.

Opinie czytelników


O książce:
Zraniony pianista

Przyjaźń to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych, najważniejszych i najszczerszych odczuć człowieka, które to często zdarza się raz na całe życie.....

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd