22-09-2018
Ludzie nie czytają książek, które czytają Autor: LubimyCzytać

Zapraszamy do lektury tekstu Andrzeja Ziemiańskiego o tym, jak to się dzieje, że czytelnicy często czytają inną książkę, niż autor napisał. 

21-09-2018
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Pewną tradycją stało się, że w połowie września ekipa lubimyczytac.pl opuszcza biuro, aby integrować się na łonie natury. W tym roku zabraliśmy książki i komputery niedaleko Poznania, do Powidza. Życzymy wam udanego i zaczytanego weekendu!

21-09-2018
„Zegar czarnoksiężnika“ od dzisiaj w kinach! Autor: LubimyCzytać

Adaptacja kultowej już serii powieści dla dzieci autorstwa Johna Bellairsa. Już dziś „Zegar czarnoksiężnika” trafi do polskich kin. A jeśli najpierw chcecie się zapoznać z książką, to w księgarniach czeka na Was wznowienie.

21-09-2018
Znamy już obsadę serialu „Chyłka“ Autor: LubimyCzytać

Ostatnie tygodnie z pewnością należały do Remigiusza Mroza. Jego nowa powieść miała premierę 19 września, a internet żyje skrawkami informacji na temat serialu o mecenas Joannie Chyłce. Teraz oficjalnie możemy już powiedzieć, że znamy aktorów, którzy wcielą się w najsławniejszy w Polsce prawniczy duet!

21-09-2018
Znamy finalistów Nagrody Bookera! Autor: LubimyCzytać

Kapituła Nagrody Bookera ogłosiła wczoraj sześć tytułów, które przeszły do finału, czyli tak zwaną „krótką listę”.  Wśród finalistów znalazły się cztery autorki i dwóch autorów. Publikacja części z nich została już zapowiedziana przez polskich wydawców. 

21-09-2018
Pisarze mówią: dość! Autor: LubimyCzytać

Do krakowskich Targów Książki pozostał miesiąc. To jesienne święto literatury co roku przyciąga do stolicy Małopolski nieprzebrane tłumy czytelników, łaknących nie tylko książek w promocyjnych cenach, a także, a może przede wszystkim - spotkania ze swoim ulubionym autorem. A tych w tym roku może zabraknąć...

21-09-2018
„Zapisane w chmurze” już w księgarniach! Autor: LubimyCzytać

Nakładem wydawnictwa Książnica ukazało się właśnie „Zapisane w chmurze” – ostatnia, czyli winogronowa część tzw. owocowej trylogii Beaty Majewskiej. Wcześniej czytelnik mógł delektować się cytrusowym „Baśnikiem” oraz jarzębinową „Moją twoją winą”. Książka wyszła pod patronatem serwisu lubimyczytac.pl.

20-09-2018
Samantha Young odpowie na Wasze pytania! Autor: LubimyCzytać

Czytelniczki pochłaniają jej powieści jednym tchem. Pokochały je za fascynujące portrety par, ich niezwykłe historie miłosne, także za charyzmatyczne postacie, błyskotliwe dialogi i autentyczne problemy, z jakimi się zmagają. Samantha Young nie tylko pojawi się w tym roku w Polsce, ale również odpowie na Wasze pytania.

20-09-2018
Piszę sobą. Chociaż dla innych. Nierozerwalna plątanina intencji… Autor: LubimyCzytać

Z okazji premiery książki „Wiatraki” prezentujemy Wam wywiad z Krzysztofem Zajasem. Czy literatura popularna powinna być czymś więcej niż tylko rozrywką? Czy odanie realiów jest wązniejsze od fabuły? Książka ma swoją premierę 19 września i zostanie wydana nakładem wydaawnictwa Marginesy.

20-09-2018
Jak przeżyłbyś swoje życie, gdybyś wiedział ile zostało Ci czasu? Autor: LubimyCzytać

„Immortaliści” Chloe Benjamin to próba odpowiedzi, na nurtujące większość z nas pytanie: Jak przeżylibyśmy swoje życie, gdybyśmy znali datę naszej śmierci? Olśniewająca historia trudnej rodzinnej miłości, opisana przez Lorrie Moore jako „wspaniałe odkrycie literackie”. Specjalnie dla czytelników serwisu mamy darmowy fragment książki.

Opinie czytelników


O książce:
Moja Jane Eyre

W tym przypadku losy Jane Eyre są... jeszcze dziwniejsze. Sama zainteresowana nie dość, że widzi duchy, to jeszcze jeden z nich jest jej najbliższą pr...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd