02-09-2018
Ile klasy w klasyku: „Śródziemie“ Autor: Marcin Zwierzchowski

W przypadku Tolkiena nie może być dyskusji o tym, czy „Władca pierścieni” to dobre czy złe książki, albo czy się zestarzały. Możemy jednak rozmawiać o tym, jak odbiór historii ze Śródziemia zmienia się wraz z wiekiem i doświadczeniem czytelnika.

01-09-2018
Przedłużamy wakacje! Autor: LubimyCzytać

Oto przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Jesienna aura już powoli mości się wygodnie i pewnie już niedługo zobaczymy pomarańczowe liście na drzewach. Dla tych, którzy z końcem lata pogodzić się nie mogą, ale też dla fanów jesiennych, nieco chłodniejszych, temperatur mamy propozycję. Oto 10 książek, które przedłużą wakacje o jeszcze kilka dni. Lub o jeszcze jeden rozdział.

31-08-2018
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

"Inne umysły", "Rdza" i "Anatomia miłości i zdrady" - te tytuły pojawiły się w weekendowym zestawieniu naszego zespołu. Część użytkowników lubimyczytać.pl już w poniedziałek powróci do szkolnych lektur i jesteśmy przekonani, że czekacie na nie z niecierpiliwością. Przecież hasło "lubimy czytać" zobowiązuje do zdobywania szerokich czytelniczych horyzontów. Z jakimi tytułami spędzicie pierwszy weekend września?

31-08-2018
Reinhold Messner - człowiek, który zawsze dawał z siebie 110% Autor: LubimyCzytać

Istnieje tyle dróg życiowych, ilu ludzi na świecie. A prawdziwą sztuką jest znalezienie własnej. Reinhold Messner w książce o zwykłym człowieku, który zdobył wiele.

31-08-2018
„Dwór Szronu i Blasku Gwiazd“ już w październiku w Polsce! Autor: LubimyCzytać

Fani serii „Dwór Cierni i Róż” mogą już szykować portfele. Wydawnictwo Urobors ogłosiło już oficjalną datę premiery nowelki. Książka pojawi się w Polsce 3 października!

30-08-2018
Opublikowano finalistów Nowego Nobla Autor: LubimyCzytać

W połowie lipca informowaliśmy o tym, że powstała nowa nagroda literacka, która ma za zadanie zastąpić w tym roku literackiego Nobla. Czytelnicy na całym świecie mieli miesiąc, aby oddać głos na tych pisarzy, którzy ich zdaniem zasługują na nagrodę - dzisiaj Nowa Akademia ogłosiła listę czworga finalistów!

30-08-2018
Victoria Aveyard po raz pierwszy w Polsce! Autor: LubimyCzytać

Niedawno informowaliśmy o pierwszych punktach programu Krakowskich Targów Książki, a już dzisiaj możemy się z Wami podzielić kolejną informacją. Autorka młodzieżowej serii, Victoria Aveyard, pojawi się po raz pierwszy w Polsce i będzie jednym z krakowskich gości!

Escape room w niezwykle makabrycznej odsłonie
30-08-2018
Escape room w niezwykle makabrycznej odsłonie Autor: Angelika

„Zgadnij kto” to bardzo udany debiut, atrakcyjny nie tylko pod względem oryginalnej fabuły, ale i bardzo przyjemnego stylu pisania autora. Czyta się go szybko i z rosnącym zainteresowaniem. Chris McGeorge gra z czytelnikiem, zwodzi go i naprowadza na błędne tropy, zapewniając tym samym świetną rozrywkę przez wiele godzin i zmuszając do ciągłych spekulacji.

30-08-2018
Coben podpisał wieloletnią umowę z Netflixem! Autor: LubimyCzytać

Co może wyjść z połączenia najpopularniejszej platformy streamingowej i jednego z najbardziej uznanych pisarzy kryminałów? Wieloletnia umowa i 14 niezwykłych ekranizacji, na które fani czekali od wielu lat.

29-08-2018
Insta Novels - książki XXI wieku. Autor: LubimyCzytać

Co zrobić, gdy okazuje się, że media społecznościowe pokonują książki? Najlepiej przenieść je właśnie na telefony. Koniecznie zobaczcie na jaki pomysł wpadła Nowojorska Biblioteka Publiczna, która swoim obserwatorom sprezentowała zupełnie nową „Alicję w Krainie Czarów”.

Opinie czytelników


O książce:
Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął

Mamy rok 2018, a ja mam nadzieję, że 113 letni Allan Karlsson żyje i nadal ma się dobrze! – Nawet jeśli nigdy nie istniał. O książce „Stulatek, który...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd