Planeta bez słońca
17-07-2018
Planeta bez słońca Autor: Grzegorz Śmiałek

Bohaterką, jak i tytułową Matką Edenu, jest Gwiazdeczka Strumyk, której nieustępliwość, twardy charakter i błyskotliwość doprowadziły do kolejnych przewrotów i nowych zdarzeń w życiu osiedleńców. Bohaterka znikąd, z małej wyspy kolanowców, stała się Matką ludzi i żoną przywódcy.

17-07-2018
Bądź zawsze obcy! Autor: LubimyCzytać

SWOI OBCY – tak zatytułowany będzie trzeci festiwal Opętani Literaturą, towarzyszący ogłoszeniu tegorocznego laureata Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Nagrodę i festiwal, który potrwa od 1 do 9 września, współorganizują Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza. Wydarzeniu patronuje Rita Gombrowicz.

Zrozumieć mowę zwierząt
17-07-2018
Zrozumieć mowę zwierząt Autor: corbeau

„Zwierzoobjaśniarka. Wynalazek, który zmienił świat” to książka napisana i zilustrowana przez włoskiego ilustratora, grafika i architekta Sergia Olivotti. Tytuły kolejnych rozdziałów i pseudonaukowy język wskazują, że książka ma stanowić parodię naukowej rozprawy na temat wyimaginowanego urządzenia i jego wpływu na losy świata.

17-07-2018
Wakacyjna lista Baracka Obamy Autor: LubimyCzytać

W czasie swojej prezydentury Barack Obama publikował listę książek, które miał zamiar czytać podczas urlopu. Po zakończeniu kadencji nie zaniechał tego zwyczaju - kilka dni temu na swoim fanpage'u podał listę tytułów, które poleca uwadze czytelników w związku ze swoją podróżą do Afryki. Sprawdźcie co to za książki.

16-07-2018
Netflix ekranizuje „Helikopter“ Jonasa Bonniera Autor: LubimyCzytać

Mówi się, że rzeczywistość bywa ciekawsza od fikcji. Z pewnością tak jest w przypadku zuchwałej kradzieży, która miała miejsce w 2009 roku w Sztokholmie. Na oczach bezradnej policji i mediów czterech mężczyzn ukradło 39 mln koron szwedzkich. Na podstawie rozmów z nimi Jonas Bonnier napisał książkę „Helikopter”. Prawa do ekranizacji nabył Netflix.

16-07-2018
Zajdle przyznane! Autor: LubimyCzytać

Podczas zakończonego wczoraj XXXIII Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon przyznano Nagrody Fandomu Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. W tym roku nagrody powędrowały do Rafała Kosika za powieść „Różaniec” oraz do Marty Kisiel za opowiadanie „Szaławiła”.

Będzie dobrze
16-07-2018
Będzie dobrze Autor: lapsus

To Przemysławowi Semczukowi udało się najlepiej – sportretować jak stare ściera się z nowym, jak komunistyczna Polska nie bez trudu ustępuje nowemu światu gospodarki rynkowej, gdzie liczy się refleks i brak skrupułów. Każdy chce tutaj urwać swój kawałek z tortu, jakim jest odchodząca do lamusa historii komunistyczna Polska.

16-07-2018
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Jeśli nie wyjechaliście na wakacje do tropików, to ostatni weekend pewnie spędziliście tak jak my. Szukajac swoich parasoli i mamrocząc pod nosem na polskie lato. Bo co to za przyjemność, gdy w lipcu nie można wyciągnąć leżaków na ogródki, pić chłodnej lemoniady i czytać ulubionych książek. 

 

15-07-2018
Książka to ćwiczenie empatii - wywiad ze Stefanem Hertmansem Autor: Milena Buszkiewicz

Stefan Hertmans urodził się w 1951 roku w Gandawie. Jest jednym z najbardziej cenionych pisarzy języka niderlandzkiego. Napisał kilkanaście powieści, zbiorów opowiadań, esejów i wierszy, które wielokrotnie były nominowane do prestiżowych nagród literackich. Jego najsłynniejsza powieść „Wojna i terpentyna” ukazała się w szesnastu krajach, a w samej Holandii miała dwadzieścia wydań.

14-07-2018
Graham Masterton w Polsce Autor: LubimyCzytać

Już w lipcu Graham Masterton, znany brytyjski autor horrorów, thrillerów, kryminałów i poradników seksualnych, przyjedzie do Polski, by osobiście wręczyć nagrody laureatom drugiego ogólnopolskiego konkursu literackiego dla więźniów o nagrodę swojego imienia.

Opinie czytelników


O książce:
Komornik

Ten tom przeleciał mi zdecydowanie za szybko. Idealna na deszczowe popołudnia i wieczory. Barwne opisy dróg i szczegółowe opisy walk, potrafią trochę...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd