29-06-2018
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Weekendowy dobór lektur w niektórych osobach wzbudza panikę - no bo jak wybrać tę jedną (lub dwie), spośród niekończącego się stosu przy łóżku, wśród innych wzbudza ulgę - „jedna za mną, 100 przede mną”. A jeszcze innich wybór odbywa się kompletnie randomowo. Jak to wygląda u was? Skrzętnie planujecie czy wybieracie lektury spontanicznie?

02-07-2018
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Oficjalnie zaczynamy pierwszy tydzień lipca! A to oznacza trzy rzeczy. Ciepło, więcej ciepła i mnóstwo czasu na czytanie! A przynajmniej takie jest założenie. O ile nasza redakcja nie jest w stanie wpłynąć na pogodę, to chociaż polecimy wam książki, z którymi możecie spędzić pierwsze lipcowe dni.

29-06-2018
„41 dni nadziei” wkrótce w kinach! Autor: LubimyCzytać

6 lipca do kin wchodzi film „41 dni nadziei” z Shailene Woodley i Samem Clafinem w rolach głównych. To porywająca opowieść o walce z bezmiarem oceanu i własną słabością w oczekiwaniu na ratunek. Historia o sile woli, odwadze, zaradności i nadziei. 4 lipca nakładem wydawnictwa Książnica ukaże się również wznowienie książki.

02-07-2018
Nowa powieść Samanthy Shannon Autor: LubimyCzytać

Napisałam książkę. To jest... bardzo duża książka. Mam nadzieję, że lubicie ogromne książki. Tą wiadomością Samantha Shannon zaskoczyła swoich fanów na całym świecie. 24 kwietnia autorka ogłosiła, że napisała nową powieść. I nie, nie jest to kontynuacja serii „Czasu Żniw”.

01-07-2018
Nie traktują nas już jak gości, raczej jak adoptowaną rodzinę Autor: Zofia Karaszewska

Jak pić wino w Gruzji, czy warto obrażać się na spóźnialskich Gruzinów i czego możemy się od nich nauczyć o życiu i przemijaniu? Literacka podróż przez stepy i góry autorstwa małżeństwa Mellerów uwodzi, rozśmiesza i inspiruje. Do podróży!

29-06-2018
Zmarł Harlan Ellison Autor: LubimyCzytać

Znany pisarz, krytyk i mistrz science fiction zmarł 28 czerwca. Wielorotnie nagradzany Nebulą, Hugo, Locusem Harlan Ellison odszedł w wieku 84 lat.

 

30-06-2018
Najpierw książka, później film – „Twój Simon“ Autor: ZWIERZ POPKULTURALNY

W ostatnich latach pojawiło się w kinach mnóstwo ekranizacji powieści młodzieżowych. W tym miesiącu na ekrany wszedł „Twój Simon”, oparty na powieści Becky Albertalli „Simon oraz inni Homo sapiens”. I tu czas odpowiedzieć sobie na pytanie: komu opowieść o młodym Simonie stojącym u progu wielkich życiowych zmian wyszła lepiej – pisarce czy filmowcom?

29-06-2018
Literatura zbrodni – nasza guilty pleasure Autor: LubimyCzytać

Tytuły dobrych książek można by długo wymieniać. Wybór jest ogromny i warto korzystać z różnorodności, którą oferuje rynek. Dzięki utalentowanym pisarzom z całego świata, którzy poświęcili swą twórczość temu gatunkowi, czytanie kryminałów nie musi być wstydliwą przyjemnością.

28-06-2018
Zrób zdjęcie z książką i pomóż psom ze schroniska! Autor: LubimyCzytać

Zrób zdjęcie z dowolną książką Marty Matyszczak z serii „Kryminał pod psem”, oznacz je hasztagami #akcjapodpsem i #kryminałpodpsem (lub #kryminalpodpsem) i zamieść na Instagramie. Za każde odpowiednio oznaczone zdjęcie chorzowskie schronisko otrzyma 5 zł. Im więcej zdjęć, tym większe wsparcie dla najbardziej potrzebujących czworonogów! Akcja potrwa do 11 lipca.

29-06-2018
Jeden z najlepszych przykładów reportażu literackiego Autor: LubimyCzytać

Gdybyście mieli przeczytać jedną jedyną książkę o Turcji, to macie ją właśnie przed sobą” – pisze o książce „Merhaba. Reportaże z tomu „Zabójca z miasta moreli” i osobisty słownik turecko-polski” Marcin Meller. Nowe wydanie głośnego zbioru reportaży Witolda Szabłowskiego już w księgarniach.

Opinie czytelników


O książce:
Zamieć śnieżna i woń migdałów

Książka bardzo spoko. Miło się czyta, nie dłuży się, wątek jest konkretny. Bardzo mi się podobała. Chętnie bym przeczytała podobną książkę. Polecam.

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd