Nieistotność
01-06-2018
Nieistotność Autor: Agnieszka

Kusi by tytułową „granicę zapomnienia" potraktować jakoś dosłownie, jako na przykład koło podbiegunowe, wyraźną linię na mapie, za którą tylko śnieg, letnie błoto, przestrzeń i krajobraz. Gdyby się udało tak interpretować tytuł, całe zło o jakim opowiada ta podróż, odsunęłoby się gdzieś daleko, w półbaśniową i półrealną krainę, i trochę łatwiej byłoby je znieść.

Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina
30-05-2018
Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina Autor: nan1989

„Na skraju załamania” bezwzględnie należy zaliczyć do kategorii thrillerów psychologicznych. Jednak żeby naprawdę je docenić, trzeba takie książki po prostu lubić. Nie znajdzie się tu bowiem żadnej intensywnej akcji, czy dreszczyku charakterystycznego dla horrorów. Dostanie się natomiast książkę pełną nieustannego napięcia i niepewności, które (biorąc pod uwagę osobę głównej bohaterki) dają iście piorunujący efekt, zwłaszcza kiedy na jaw wychodzi złożoność całej intrygi.

01-06-2018
Quiz na Dzień Dziecka Autor: LubimyCzytać

Z okazji Dnia Dziecka, wszystkim dzieciom - dużym i małym składamy życzenia nieustającej radości z życia. Abyście nigdy nie zatracili dziecięcej ciekawości. A w wolnej chwili sprawdźcie ile pamiętacie z książek z dzieciństwa.

30-05-2018
Sarah J. Maas pisze nową książkę Autor: LubimyCzytać

Sarah J. Maas znana jest z dwóch serii młodzieżowych fantasy, w której zakochało się już ponad 6 milionów czytelników na całym świecie. Gdy jej zagorzali fani szykują się już na ostatni tom ze Szklanego Tronu, ta postanowiła iść w ślady swojej koleżanki po fachu. Podobnie jak Cassandra Clare, Maas ogłosiła, że rozpoczyna pisanie powieści dla trochę starszych czytelników, niż dotychczas.

30-05-2018
Zbrodnie z namiętności Autor: LubimyCzytać

Niektóre uczucia wymagają wyłączności i wzajemności, w innym przypadku każdy związek może zamienić się w piekło. Od miłości jest bowiem całkiem blisko do nienawiści. Wówczas już łatwo o tragedię. Iga Korczyńska, Maria Wisnowska, Maria i Jan Maliszowie, Dagny Przybyszewska, Zyta Woronecka, Andrzej Zaucha. Historie najsłynniejszych zbrodni z szaleńczym uczuciem w tle.

01-06-2018
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Dziś Dzień Dziecka, ale także piątek. I to piątek, który przypada po święcie Bożego Ciała, więc niektórzy szczęśliwcy mają cztery dni wolnego! Jest więc mnóstwo czasu na czytanie, picie chłodnej lemoniady i pływanie w jeziorach! Prawie jakby było lato - chociaż patrząc na słupki rtęci spokojnie można uznać, że lata już nadeszło! 

Migracyjne koszmary
30-05-2018
Migracyjne koszmary Autor: Zicocu

„Księżyc” to książka, którą warto przeczytać. Może nie ze względu na pracę Caparrósa, który z całą pewnością nie popisał się w niej tak, jak miało to miejsce w „Głodzie”, ale ze względu na jego rozmówców, wypowiadających się o migracyjnych doświadczeniach z autopsji, a nie z perspektywy bezpiecznego lokatora wygodnego fotela. Reportaż przeciętny, historie w nim zawarte natomiast – wstrząsające.

W sprawach wyobraźni profesjonalistka
29-05-2018
W sprawach wyobraźni profesjonalistka Autor: fossa

To właśnie kreatywność oraz elokwencja, z jaką Atwood najpierw kreśli swoje zdania, a następnie tworzy z nich misterne fabuły stanowi o jej sukcesie. W przypadku „Pani Wyroczni” obok licznych wątków znalazło się jeszcze miejsce na „powieść w powieści”. Taka szkatułkowa forma w pełnej krasie rozkwitnie dopiero w „Ślepym zabójcy”, ale już tutaj, choć na mniejszą skalę autorka z upodobaniem oddaje się tworzeniu równoległych historii.

01-06-2018
Bella i Sebastian 3 w kinach Autor: LubimyCzytać

31 maja do kin weszła kolejna część przygód Sebastiana i jego futrzastej przyjaciółki Belli. Tym razem będą musieli się zmierzyć z mężczyzną, który podaje się za prawowitego właściciela psa. Czy wyjdą z tego starcia zwycięsko?

02-06-2018
Chris Carter odpowiedział na wasze pytania! Autor: LubimyCzytać

Z Chrisem Carterem podczas Warszawskich Targów Książki spotkała się Anna Misztak, naczelna serwisu lubimyczytać.pl. Pisarz odpowiedział na pytania, które wybrała spośród wszystkich waszych propozycji. Dlaczego pisze takie brutalne książki? Czy planuje uśmiercić Roberta Huntera? Dlaczego ma tyle tatuaży? Zapraszamy do lektury!

Opinie czytelników


O książce:
Ewangelia według Jezusa Chrystusa

To nie tylko śmieszkowate herezyjki z dominującej religii. To mądra i wymagająca opowieść, bardzo mocno oparta na Piśmie z wieloma ciekawymi przemy...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd