Bad boy is back in town
02-04-2018
Bad boy is back in town Autor: Arnika

Powieść opiera się na znanym schemacie „od nienawiści do miłości”, przy którym bardzo łatwo popaść w banał, jednak autorce udaje się tego uniknąć. Z dwóch powodów, jak sądzę. Po pierwsze, solidnie przyłożyła się do kreacji postaci. Po drugie, postawiła na lekkostrawną, przesyconą ironią narrację.

Babcocha spadła z nieba
30-03-2018
Babcocha spadła z nieba Autor: Grzegorz Śmiałek

W tych zwinnych opowiastkach pełnych humoru, soku malinowego dla dorosłych i odrobiny magii, życie toczy się spokojnie i szczęśliwie, tylko raz po raz ktoś przybiega do Babcochy z prośbą o pomoc, a wtedy zadziać się mogą rzeczy niezwykłe, czasem zabawne, a czasem smutne. Babcocha, zawsze jest tam, gdzie trzeba, przeważnie w konspiracji, przeważnie z ukrycia obserwuje, bada i pomaga.

Tam dom twój, gdzie bliscy twoi
30-03-2018
Tam dom twój, gdzie bliscy twoi Autor: nan1989

Stratton doskonale przedstawił relacje pomiędzy różnymi członkami rodziny, zupełnie zwyczajnej, takiej jakich na świecie są tysiące. Najwięcej uwagi poświęcił oczywiście dynamice, jaka zachodzi pomiędzy Zoe a resztą jej krewnych, ale są także nawiązania do pozostałych.

Szepty z przeszłości
29-03-2018
Szepty z przeszłości Autor: corbeau

„Szeptać” to powieściowy debiut Huberta Fryca, który na swoim blogu określa książkę jako „coś z pogranicza prozy obyczajowej i realizmu magicznego”. I rzeczywiście, proza życia w podkrakowskiej wsi przeplata się tu z magią opowieści. Jest to historia o rodzinie, o korzeniach i relacjach oraz o mocy opowieści.

Wspomnienia ambasadora
29-03-2018
Wspomnienia ambasadora Autor: Myrkul

Dla pasjonata stosunków międzynarodowych historie Piekarskiego to prawdziwa gratka: Laos w trakcie wojny wietnamskiej, Iran w czasie rewolucji czy Pakistan, sojusznik Afganistanu, podczas inwazji sowieckiej na ten kraj. Te wszystkie wydarzenia Piekarski obserwował z punktu widzenia dyplomaty.

30-03-2018
Wyniki konkursu reporterskiego Wydawnictwa Poznańskiego Autor: LubimyCzytać

19 marca 2018 r. jury w składzie: Monika Długa, Magdalena Kicińska, Cezary Łazarewicz, Włodzimierz Nowak, Katarzyna Surmiak-Domańska odbyło posiedzenie, podczas którego została wybrana laureatka konkursu reporterskiego Wydawnictwa Poznańskiego – Agnieszka Rostkowska za projekt zbioru reportaży związanych z Turcją „Atatürk przeciera oczy”.

30-03-2018
Książki o młodzieży, niekoniecznie dla młodzieży Autor: LubimyCzytać

Zachęcamy do lektury wywiadu z Magdą Skubisz, autorką „LO story", „Dżus&dżin" oraz „Chałturnika”. Książki wywołały sporo kontrowersji w rodzinnym mieście; do wydawnictwa dotarł list protestacyjny podpisany przez nauczycieli z byłego liceum autorki, w którym oskarżono ją o szkalowanie dobrego imienia szkoły i „kalanie własnego gniazda”. 

Peyton, jesteś wielka!
29-03-2018
Peyton, jesteś wielka! Autor: kryptonite

Doskonale rozumiałam Peyton w wielu kwestiach, bo sama je doświadczyłam na własnej skórze. Jednak „Jej wysokość P.”, poza opisaniem tematu radzenia sobie z kompleksami oraz negatywnym obrazem siebie, jest książką o wielu innych, trudnych doświadczeniach życiowych, emocjach oraz relacjach rodzinnych, uczuciowych i koleżeńskich.

Nieprzewidywalna wyspa
29-03-2018
Nieprzewidywalna wyspa Autor: Grzegorz Śmiałek

Lisa Lueddecke w swojej historii ukazuje czas rewolucji, czas zmian, bo oto na niebie pojawia się czerwona łuna, która zabierze z sobą setki ludzkich istnień, ale daje też nadzieję zmuszając do konfrontacji z przeszłością, a przeszłość nadciąga z nad morza i niesie śmierć.

30-03-2018
Czytamy w Święta Autor: LubimyCzytać

Przed nami Święta Wielkanocne. Życzylibyśmy sobie, aby były ciepłe i słoneczne, ale wystarczy spojrzeć na prognozy pogody, żeby uświadomić sobie, że nasze nadzieje są płonne. Może to i lepiej? Przynajmniej zamiast chodzić na spacery, będzie można w spokoju poczytać książki.

Opinie czytelników


O książce:
Kopnij piłkę ponad chmury. Reportaże z Nepalu

RECENZENCKO Książka naprawdę mnie usatysfakcjonowała. Czytało mi się ją lekko, a zarazem miałam wrażenie, że ta lektura pokazuje mi jakąś prawdę o w...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd