28-02-2018
Boski „oswajacz” mitologii Autor: LubimyCzytać

Motyw zstępowania bogów pomiędzy ludzi i wynikających z tego perypetii w cyklu książek Maz Evans o dwunastoletnim Elliocie Hooperze zyskuje oryginalną, bardzo współczesną, zabawną i młodzieżową formę.

Istnie zabójcza sztuka
28-02-2018
Istnie zabójcza sztuka Autor: nan1989

Początek jest iście piorunujący. Już na samym wstępie Bauer zaserwowała czytelnikom tak silną bombę emocjonalną, że dosłownie miało się wrażenie „bycia” na miejscu zdarzenia. Aż chciało się czytać dalej, byle tylko jeszcze raz poczuć tę burzę. Jednak wraz z rozwojem fabuły, poziom napięcia się zmienia i w inny sposób oddziałuje na emocje, ale nadal bezproblemowo utrzymuje uwagę czytelnika.

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...
28-02-2018
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie... Autor: kryptonite

 „Burzę" opisałabym jednym kolorem – szarość. Dominuje ona nie tylko na okładce książki, ale też w fabule. Historia widziana oczami Andreasa pozbawiona jest jakichkolwiek radosnych wspomnień, bohater widzi ponury świat na wyspie, gdzie ludzie napiętnowani są albo chorobą i tajemniczą przeszłością, albo dostają określoną łatkę, jaką nada im społeczeństwo.

Siła ojcowskiej zemsty
28-02-2018
Siła ojcowskiej zemsty Autor: Myrkul

Historia Bastarda nie należy do tych, w których każdy tom można czytać oddzielnie. Tu mamy do czynienia z historią ściśle ze sobą powiązaną i nowy czytelnik zapewne zupełnie pogubi się w bogatym świecie Sześciu Księstw. Warto mieć też za sobą lekturę dwóch innych cykli rozgrywających się w tym samym świecie, czyli „Kupcy i ich Żywostatki" i niewydanych w Polsce „Kronik Deszczowych Ostępów".

Kosmos, miłość i Dziewczyna
28-02-2018
Kosmos, miłość i Dziewczyna Autor: Grzegorz Śmiałek

To powieść o miłości, tęsknocie i zawziętej walce. Poleje się krew, będą morskie potwory, ciemne jaskinie i kosmiczna próżnia. Taka właśnie jest ta książka, burzliwa, pełna emocji i uczuć, pełna przygód i szaleństwa, na które dorośli by się nie porwali.

28-02-2018
Z rasistowskiego RPA do amerykańskiego The Daily Show Autor: LubimyCzytać

Historia dzieciństwa Trevora Noaha, jednej z gwiazd amerykańskiej sceny komediowej, gospodarza programu satyrycznego The Daily Show. Wciągająca, inspirująca, mądra i zabawna opowieść o dorastaniu w Południowej Afryce u schyłku apartheidu oraz w burzliwych pierwszych latach wolności.

Cena macierzyństwa bywa niekiedy ogromnie wysoka
27-02-2018
Cena macierzyństwa bywa niekiedy ogromnie wysoka Autor: malineczka74

„To nie jest twoje dziecko” to książka obyczajowa, która pokazuje mroczne strony zdesperowanej ludzkiej duszy. Lektura ta jest pełna napięcia i emocji. Powieść zaskakuje i po sielankowym początku, po którym wydaje się, że wszystko skończy się pomyślnie i każdy będzie zadowolony następuje szereg zdarzeń, które zmieniają życie trojga ludzi w koszmar.

03-03-2018
Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć pisać Autor: Zofia Karaszewska

O tym dlaczego czytelnicy lubią kryminale zagadki, późnym debiucie i najnowszej książce z B. A. Paris, autorką thrillerów „Na skraju załamania” i „Za zamkniętymi drzwiami”, rozmawia Zofia Karaszewska.

Poznać pisarza po tym, jak nie kończy
27-02-2018
Poznać pisarza po tym, jak nie kończy Autor: Zicocu

Potknięcia? Cóż, raczej niedociągnięcia. Narracja poprowadzona w ten nietypowy sposób – zwykły, prozaiczny (a jak inaczej, wszak to nie dramaty), codzienny – sprawdza się doskonale w przypadku wszystkich tych małych dramacików i wewnętrznych tragedyjek, które niszczą wewnętrzne światy bohaterów, za to nie potrafi objąć cierpienia rzeczywistego, psychosomatycznego, zewnętrznego.

27-02-2018
Wymyśl święto z przyszłości i wygraj kalendarz z limitowanej edycji Autor: LubimyCzytać

„Zwycięstwo albo śmierć", tom 4 z cyklu „Pola dawno zapomnianych bitew” autorstwa Roberta J. Szmidta jest już w księgarniach. Z tej okazji przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są egzemplarze książki i specjalny kalendarz.

Opinie czytelników


O książce:
Kapłony i szczeżuje. Opowieści o zapomnianej kuchni polskiej

Fantastyczna książka, która nawet osobie, która od dawna interesuje się zarówno historią jak i historią jedzenia, może dostarczyć wielu mało znanych i...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd