31-01-2018
Helen Dunmore nagrodzona Costa Book of the Year Autor: LubimyCzytać

Poetkę, pisarkę i autorkę książek dla dzieci Helen Dunmore uhonorowano nagrodą za napisany w ostatnich miesiącach życia tomik „Inside the wave”.

Wpuszczeni w Wielki Kanał
31-01-2018
Wpuszczeni w Wielki Kanał Autor: Róża_Bzowa

Bardziej docenimy subtelny humor, błyskotliwość, nieoczywiste obserwacje autora książki, jeżeli mamy jakąś wiedzę na temat Wenecji. Nie jest to jednak, na szczęście, warunek konieczny, by lektura okazała się przyjemna, pełna emocji i świetnej zabawy w przypadku czytania książki małym czytelnikom.  

Nie wszystko co białe jest białe, czyli tajemnica światła
31-01-2018
Nie wszystko co białe jest białe, czyli tajemnica światła Autor: nan1989

Wszyscy, którzy czytali trylogię „Nocnego Anioła”, wiedzą, że Brent Weeks potrafi stworzyć oryginalny system magii, który tym razem został oparty na przeobrażaniu światła w materię i zależny od jego spectrum. Okazało się to całkiem ciekawym rozwiązaniem, wnoszącym odrobinę świeżości w już trochę wyeksploatowany świat fantasy.

31-01-2018
Lepiej płakać w odrzutowcu niż w mercedesie Autor: LubimyCzytać

Jeśli uważacie, że serial „Narcos” nie wyczerpał tematu, to najprawdopodobniej czekacie z utęsknieniem na polską premierę filmu „Loving Pablo”. To ekranizacja książki „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” Virginii Vallejo, kochanki narkotykowego bossa. 

Paweł Koćko - sierota z amnezją
30-01-2018
Paweł Koćko - sierota z amnezją Autor: Grzegorz Śmiałek

Paweł, to ciekawy człowiek, bo nie jest zwykłym nastolatkiem z tajemniczą przeszłością. W swoim bagażu doświadczeń i umiejętności posiada jeszcze bardzo dobry węch, kocie oczy, i co jest niepokojące, czasami zdarza mu się jeść trawę...

31-01-2018
Poczekaj, zjedziesz, sama zobaczysz Autor: LubimyCzytać

Karolina Macios opowiada o bohaterach swojej książki „Górnicy PL”, różnicy między życiem na powierzchni i tym pod powierzchnią oraz o emocjach, jakie towarzyszą człowiekowi podczas przebywania kilometr pod ziemią.

30-01-2018
Autorki książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” wesprą fundusz Malali Autor: LubimyCzytać

Elena Favilli i Francesca Cavallo przekażą 100 tys. dolarów z wpływów ze sprzedaży książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” na działający na rzecz edukacji dziewczynek fundusz Malali.

Rzeczy, które piszesz
29-01-2018
Rzeczy, które piszesz Autor: Gaba_Okey

„Gdy tu dotrzesz” czyta się błyskawicznie, autorka ma bardzo lekkie pióro, potrafi w krótkich rozdziałach opowiedzieć rozbudowaną historię. Jej autem są szczegóły, na których się opiera – drobne informacje, opisujące z pozoru zwykłe czynności, które ukazują więź pomiędzy bohaterami.

29-01-2018
Pięć książek o górach Autor: LubimyCzytać

Od kilku dni cała Polska, ale także reszta świata, żyje historią misji ratunkowej pod Nanga Parbat. Adam Bielecki, Denis Urubko, Pior Tomala i Jarosław Bator przerywają misję zdobycia K2, aby pospieszyć z pomocą Elizabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi pod Nanga Parbat. Prezentujemy pięć książek o himalaizmie, które warto przy tej okazji przeczytać.

29-01-2018
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Od biografii Wojciecha Kurtyki, przez kolejną część przygód komendanta Servaza – bohatera „Nocy” Bernarda Miniera – i nową książkę Anety Jadowskiej, aż po „Kobietę w oknie” A.J. Finn. A to nie wszystko! Aż 14 tytułów polecamy w tym tygodniu Waszej uwadze. Wszystkie zostały wydane pod naszym patronatem.

Opinie czytelników


O książce:
King

Uwielbiam takie książki!! Książka zawiera wszystko czego szukałam, każda kartka jest tak ciekawa, tak nieprzewidywalna. Co prawda jest dość brutalna...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd