29-12-2017
Powstaną kolejne ekranizacje książek Agaty Christie? Autor: LubimyCzytać

Zachęcony sukcesem „Morderstwa w Orient Expressie” Kenneth Branagh pracuje nad kolejną częścią przygód Herkulesa Poirot. Na ekrany kin trafi „Śmierć na Nilu”. Ale na tym prawdopodobnie nie koniec – Branagh powiedział, że w książkach Christie widzi o wiele większy filmowy potencjał.

02-01-2018
Ekranizacje, na które warto czekać w 2018 roku Autor: LubimyCzytać

Jakich bohaterów powieści w 2018 roku zobaczymy na dużym i małym ekranie? Sprawdźcie, po które książki sięgnąć, żeby móc potem sprawdzić wierność filmowych adaptacji.

Po prostu kosmos!
30-12-2017
Po prostu kosmos! Autor: Silverq21

Nie mówię, że wszystko zrozumiałem w lot i mógłbym o tym mówić bez zająknięcia. Ależ skąd, pojawiają się w książce Tysona fragmenty sprawiające mi kłopoty, czasem całkiem spore. Jednak kunszt polega tu na tym, że nawet jeśli coś nie do końca rozumiem, to wcale nie sprawia, że czuję się od lektury odrzucony. W szkole to wrażenie było dla mnie nagminne.

Szczęście nie przychodzi samo
28-12-2017
Szczęście nie przychodzi samo Autor: Agnes

W „Bilecie...” ponownie Majewska pokazała nam, że naprawdę umie tworzyć realne relacje pomiędzy bohaterami. Sposób, w jaki opisała sytuacje wiążące się z rodzicielstwem, przyjaźnią, rodziną i w końcu miłością, są ni mniej, ni więcej, a urocze i tchną prawdziwością.

Ty, coś na twarzy czuł zimowy wiatr…
29-12-2017
Ty, coś na twarzy czuł zimowy wiatr… Autor: Nowalijki

„Zimowy wiatr na twojej twarzy” to powieść z pogranicza gatunków. Obok wątków obyczajowych i romansowych (a momentami nawet melodramatycznych) ogromną rolę odgrywa, bogato nakreślone, tło historyczne. Fabuła książki obejmuje lata dwudzieste i trzydzieste, wojnę domową w Hiszpanii, II wojnę światową i kończy się w roku 1950. Klamrę spinającą opowieść stanowią Prolog i Epilog, umiejscowione w latach 90. ubiegłego wieku.

01-01-2018
Podsumowanie roku 2017 Autor: LubimyCzytać

Jeśli to czytacie, to znaczy, że nadszedł nowy rok! Przed nami 365 dni wypełnionych czytaniem! Ale także pracą i/lub szkołą, spotkaniami, rozmowami etc. Ale zanim rzucicie się w wir nowego roku, zatrzymajcie się na chwilę i sprawdźcie jak w naszym serwisie wyglądał rok ubiegły!

31-12-2017
Życzenia noworoczne! Autor: LubimyCzytać

Drodzy Czytelnicy! Przed nami ostatni dzień roku! Z tej okazji życzymy Wam szampańskiej zabawy, spędzonej w gronie przyjaciół! I oby nadchodzący rok przyniósł Wam mnóstwo literackich zachwytów, niewiele rozczarowań i sporo niespodzianek! 

29-12-2017
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Przed nami ostatni weekend 2017 roku! Nie ma lepszego czasu na robienie podsumowań i snucie planów na przyszłość. Również my spędzimy te dni na sprawdzaniu ile książek przeczytaliśmy, które były najlepsze, a które nas rozczarowały. Podzielimy się z wami tym wszystkim za tydzień, a tymczasem życzymy wam udanego ostatniego weekendu! 

28-12-2017
Wszystkie drogi prowadzą do Ustki... Autor: Aneta Jadowska

Felieton Anety Jadowskiej o tym, dlaczego napisanie kryminału było dla niej tylko kwestią czasu.

30-12-2017
Książki nagrodzone w 2017 roku Autor: LubimyCzytać

Jak wybieracie książki, które chcecie przeczytać? Czytacie recenzje, pytacie znajomych, snujecie się po księgarni? A może zerkacie na najróżniejsze rankingi, których prawdziwy wysyp następuje pod koniec roku. My przygotowaliśmy dla was zestawienie książek, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy zostały wyróżnione najważniejszymi polskimi i zagranicznymi nagrodami literackimi.

Opinie czytelników


O książce:
Harda

To moja pierwsza powieść tej autorki i pewnie nie ostatnia. Przypadło mi do gustu jej nietuzinkowe spojrzenie na rzeczywistość w czasach Mieszka I. Wc...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd