Nie święci pierogi lepią
30-11-2017
Nie święci pierogi lepią Autor: poczytne

Chociaż głównymi bohaterami są Malwina i Michał, to historia nie krąży wyłącznie wokół nich. Bohaterowie „Pudełka z marzeniami” są przedstawicielami różnych pokoleń. Czytelnicy zostaną zapoznani z dwiema staruszkami, które kłopotów nie lubią, ale z jakiegoś powodu często z nimi obcują oraz z młodszymi postaciami mającymi niewiele wspólnego z dziecięcą niewinnością, co wpłynie na życie dorosłych bohaterów. Jedna z głównych postaci jest nie z tego świata.  

30-11-2017
Zapraszamy do Parku Morderców Autor: LubimyCzytać

Lubicie parki rozrywki? Szczególnie takie tematyczne? To dajcie się zaprosić Jonasowi Winnerowi do Parku Morderców! Powieść ma swoją premierę 30 listopada! Aby czytelnik mógł się przekonać, jak wciągająca to lektura, wydawnictwo Initium udostępnia bardzo obszerny fragment powieści.

W więzieniu bez ścian
30-11-2017
W więzieniu bez ścian Autor: corbeau

Książka ukazuje złożoną pod względem psychologicznym sytuację głównej bohaterki: rozdarta między nienawiścią a ślepym uwielbieniem, pragnieniem wolności a miłością do ojca i moczarów, potrzebą akceptacji a poczuciem odrzucenia i wyrzutami sumienia. Pokazuje, przez co przechodzą porwane osoby, emocjonalnie uzależnione od swojego prześladowcy. To bardzo wiarygodna historia, a jej prawdopodobieństwo tym bardziej przyprawia o dreszcze.

30-11-2017
Zapraszamy na panel o tłumaczeniach literackich Autor: LubimyCzytać

Wszystkich zainteresowanych procesem tłumaczenia książek oraz sposobem pozyskiwania funduszy na ten cel zapraszamy do Warszawy. 5 grudnia odbędzie się spotkanie dotyczące obszaru grantowego „Tłumaczenia literackie” programu Kreatywna Europa – komponent Kultura. W ramach spotkania także panel dyskusyjny m.in. o rynku przekładu w Polsce i Europie.

29-11-2017
Czas zejść z utartego szlaku Autor: LubimyCzytać

22 listopada miała premierę niezwykła, osobliwa książka! „Atlas osobliwości” w równej mierze zdumiewa, co inspiruje do podróży po ponad 700 najdziwniejszych i najciekawszych zakątkach świata. Dajcie się porwać na najdziwniejszą wyprawę!

Tajemnice w tajemnicach
29-11-2017
Tajemnice w tajemnicach Autor: corbeau

Tarryn Fisher drobiazgowo komponuje swoją powieść. Zaczyna od teraźniejszości, żeby następnie cofnąć się do przeszłych wydarzeń. Z czasem cała sytuacja nabiera coraz większego sensu i głębi: wraz Senną odkrywamy, w jaki sposób jej przeszłość wiąże się z kolejnymi elementami wyposażenia tego niecodziennego więzienia.

29-11-2017
Jeszcze więcej pisarzy na Targach Dobrych Książek! Autor: LubimyCzytać

Dwudziesta szósta edycja Wrocławskich Targów Dobrych Książek zbliża się wielkimi krokami, ale wciąż jeszcze przyjazd do Wrocławia potwierdzają nowi goście. Z czytelnikami spotka się w tym roku aż 175 autorów. Będzie okazja porozmawiać o książkach i zdobyć autografy.

Kunegunda od Paciorków i potwór w piwnicy
28-11-2017
Kunegunda od Paciorków i potwór w piwnicy Autor: Grzegorz Śmiałek

To młodzieżowa powieść grozy, jest noc, jest księżyc, jest kot, są kłopoty i niewidzialne potwory. Ze strony na stronę robi się coraz ciekawiej i coraz mroczniej, zagadek przybywa, a bohaterów ubywa... ale ja nie napiszę nic więcej, dodam tylko, że sprawa przestała być zabawna.

28-11-2017
Adela także dała mi coś z siebie Autor: LubimyCzytać

Z Magdaleną Knedler – pisarką, recenzentką, felietoniską – autorką m.in. powieści „Pan Darcy nie żyje”, „Dziewczyna z daleka”, „Klamki i dzwonki” oraz trylogii „Nic oprócz...” rozmawiamy m.in. o jej najnowszej książce „Historia Adeli”.

28-11-2017
To jeszcze nie koniec historii Hannah Baker! Autor: LubimyCzytać

Serial „Trzynaście powodów” podzielił widzów na całym świecie. Jedni uważają, że otwiera szerokie pole do dyskusji na temat prześladowań w szkołach i problemu samobójstw wśród młodzieży, inni zaś otwarcie go krytykują. Również informacja o kontynuacji była dość kontrowersyjna - wszak historia zawarta w książce Jaya Ashera została już opowiedziana. Co zatem wydarzy się w drugim sezonie serialu?

Opinie czytelników


O książce:
Antykwariat spełnionych marzeń

Przewidywalna od pierwszej strony. Główna bohaterka strasznie ciapowata. Tytuł książki nijak nie jest związany z treścią. A ogólnie książka bardzo sło...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd