Różne maski, różne wcielenia
31-10-2017
Różne maski, różne wcielenia Autor: nan1989

Bohaterkami „Idealnego życia” są dwie kobiety o zupełnie różnym statusie społecznym. Daphne jest żoną bogatego biznesmena, który od lat ją zdradza, a Autumn niedawno zwolnioną z pracy pielęgniarką, będącą w związku jedynie po to, aby być jak najbliżej swojej oddanej przed laty córki. Jednak łączy je jedna zasadnicza rzecz – obie udają kogoś, kim naprawdę nie są.

Czas leczy rany.. albo przynosi nowe
31-10-2017
Czas leczy rany.. albo przynosi nowe Autor: poczytne

„Krzywda. Historia moich blizn” jest kolejną książką Eve Ainsworth, w której poruszane są trudne tematy dotyczące młodzieży. Co najważniejsze w „Krzywdzie” nie został przedstawiony problem, który mógłby dotknąć wąską grupę nastolatków. W tej powieści nie tylko główna bohaterka doświadcza ciężkich chwil, ale ukazane są także trudności, z którymi borykają się przyjaciele Gabi.

Koniec z piratami!
31-10-2017
Koniec z piratami! Autor: Grzegorz Śmiałek

Stelmaszyk rozdziela piratów na tych dobry i na tych złych, i daje klapsa niegodziwcom, którzy na morzach i oceanach pozwalają sobie na zbyt wiele. Jak to bywa w powieściach dla dzieci, pierwszy głos przypada młodocianym bohaterom. Rodzice, jak i pozostali dorośli, w całej dziecięcej trylogii są na drugim miejscu, raczej nie świecą przykładem i trudno uznać ich za autorytet.

31-10-2017
Ile pamiętasz z lektury „Dziadów" Adama Mickiewicza? [QUIZ] Autor: LubimyCzytać

Gdy cały zachodni świat przygotowuje się do halloweenowych imprez, z nostalgią sięgamy na półkę z lekturami i wyciągamy lekko zasnuty pajęczyną, nadgryziony zębem czasu egzemplarz jednego z najsłynniejszych dramatów Adama Mickiewicza. Ciekawi jesteśmy, ile pamiętacie z tej lektury. Sprawdźcie swoją wiedzę!

31-10-2017
Regina Brett w Polsce! Autor: LubimyCzytać

Autorka bestsellerowych zbiorów felietonów „Bóg nigdy nie mruga”, „Jesteś cudem” i „Bóg zawsze znajdzie ci pracę” powraca z nową książką. „Kochaj” to zbiór lekcji, które każdemu z nas pomogą pokochać swoich bliskich i ludzi wokół, ale przede wszystkim sprawią, że nauczymy się żyć w zgodzie z samym sobą.

30-10-2017
Anna Cieplak z nagrodą za najlepszy debiut 2016 roku Autor: LubimyCzytać

Ma być czysto zostało tegorocznym laureatem Nagrody Conrada za najlepszy debiut literacki 2016 roku. Zwycięską powieść Anny Cieplak wskazali czytelnicy, którzy do północy 28 października mogli głosować na jeden z pięciu debiutów nominowanych przez kapitułę nagrody.

30-10-2017
Rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta Autor: LubimyCzytać

27 października posłowie przyjęli uchwałę ustanawiającą rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. 28 lipca 2018 roku minie 20 lat od śmierci poety.

31-10-2017
Lubię te babki – poobijane, ale twarde Autor: LubimyCzytać

Ktoś kiedyś powiedział, że żyje się tylko raz, ale jak się to dobrze zrobi, to jeden raz zupełnie wystarczy. Podoba mi się ta teza – mówi w rozmowie z lubimyczytać.pl Agnieszka Krakowiak-Kondracka, scenarzystka i autorka powieści obyczajowych. Do księgarń trafiła właśnie jej nowa książka „Zostań do rana”.

30-10-2017
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Październik powoli zbliża się do końca, ale lista naszych patronatów jest długa i ciekawa. W tym tygodniu polecamy między innymi wstrząsający thriller polityczny, intymną opowieść o rozliczaniu się z przeszłością oraz mroczny i wciągający kryminał. Sprawdźcie sami!

27-10-2017
Pożeracze książek wracają! Autor: LubimyCzytać

Po spektakularnym sukcesie pierwszych Pożeraczy książek Jennifer Chambliss Bertman ponownie zagłębiła się w świat książek i panujących w nim tajemnic. Jej ulubieni młodociani bohaterowie, Emily i James, tym razem musieli rozwiązać aż dwie tajemnicze zagadki. „Złoty szyfr” wydany nakładem wydawnictwa W.A.B. ukazał się w księgarniach 25 października.

Opinie czytelników


O książce:
Nienawiść

Wydana w czerwcu 2017 roku Nienawiść jest, jak na razie, ostatnią książką z cyklu, którego bohaterem jest Jakub Zimny. Klimat? Doskonale nam już znany...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd