01-10-2017
Czytelnicy, których możesz spotkać na studiach Autor: LubimyCzytać

Zaczyna się nowy rok akademicki. Miasta uniwersyteckie zapełniają się młodymi ludżmi, którzy - jak powszechnie wiadomo - najbardziej na świecie lubią... czytać książki. Czytają je pasjami - w trakcie zajęć, na przerwach i podczas obiadów. A wieczorami spotykają się w gronie przyjaciół, aby przy zielonej herbacie i ciasteczkach owsianych porozmawiać o tym, co pisarz miał na myśli. Sprawdźcie na jakie typy czytelników możecie trafić!

29-09-2017
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Przed nami przełomowy weekend! W sobotę jeszcze będzie wrzesień, a w niedzielę zacznie się już październik! Fascynujące, prawda? ;) Oczywiście nie tak fascynujące jak nasze i wasze książkowe wybory na najbliższe dni! 

30-09-2017
Zaginiona biblioteka na Saharze Autor: LubimyCzytać

Manuskrypty i rękopisy kojarzą się z ochronnymi rękawiczkami kustosza oraz sterylną bielą muzeum. Po części jest to zgodne z prawdą, jednakże nie wszyscy posiadacze bezcennych zbiorów mogą sobie pozwolić na takie luksusy. Przykładem takiego miejsca jest miejscowość Szinkit w północnej Mauretanii, gdzie pośród bezlitosnych piasków Sahary znajdują się zbiory liczące nawet tysiąc lat.

29-09-2017
Dawno temu w gazecie: 130 urodziny „Lalki”! Autor: LubimyCzytać

Dokładnie 29 września 1887 na łamach dziennika „Kurier Codzienny” został opublikowany pierwszy fragment „Lalki” Bolesława Prusa. Powieść ukazywała się w odcinkach aż do 24 maja 1889. Rok później nakładem wydawnictwa „Gebethner i Wolff” ukazała się publikacja książkowa. A reszta już jest historią, którą znamy wszyscy.

29-09-2017
Musiałem sięgnąć po alkohol - wywiad z Dominikiem Rutkowskim Autor: Martyna Słowik

O narodzinach nienawiści, realiach popegeerowskiej rzeczywistości, zgubionym notesie oraz najnowszej powieści „Zadry” z Dominikiem Rutkowskim rozmawia Martyna Słowik.

28-09-2017
Premiera „Gry Geralda“ już jutro Autor: LubimyCzytać

Ten rok zdecydowanie należy do Stephena Kinga. Jeszcze nie ucichły głosy zachwytu nad ekranizacją książki „To”, a fani Mistrza Horroru ostrzą sobie zęby na kolejną ekranizację. 29 września na platformie Netflix ukaże się „Gra Geralda” w reżyserii Marka Flanagana.

29-09-2017
Zapraszamy na 13. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania Autor: LubimyCzytać

Tegoroczna, trzynasta już edycja Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania przebiegać będzie pod hasłem „Ja i mój wróg”. Festiwal odbędzie się we Wrocławiu i kilku miastach Dolnego Śląska: Kłodzku, Oleśnicy, Lubaniu, Świdnicy i Wałbrzychu. Wystąpią autorzy z Austrii, Hiszpanii, Belgii, Korei Południowej i Polski oraz Czech, Słowacji i Węgier,

Kwiat, który przeżył
28-09-2017
Kwiat, który przeżył Autor: Karolina Drabik

Autorka porusza się po tylu płaszczyznach, żonglując zarówno perspektywami, jak i przeskokami na linii teraźniejszość-przeszłość, że od uzyskania efektu kompletnego chaosu dzielił nas prawdopodobnie tylko jeden krok, który jednak nigdy nie został wykonany. Poznajemy Tessę jako dojrzałą kobietę, by za chwilę przenieść się na sesje terapeutyczne, które odbywała w wieku szesnastu lat; dostajemy wgląd w umysł innych bohaterów, a dodatkowo śledzimy stenogram z procesu sądowego sprzed dwóch dekad.

28-09-2017
Szwecji portret własny Autor: LubimyCzytać

Szwecja zwykła się jawić jako kraina szczęścia, gdzie ludzie są tolerancyjni, a życie płynie wygodnie pośród przepięknych krajobrazów. O ile warunki przyrodnicze są niepodważalne, tak kwestie społeczne są wypadkową wielu różnych faktorów. Przekonała się o tym Åsa Linderborg, która w swojej debiutanckiej książce „Nikt mnie nie ma” ukazuje wstrząsający portret Szwecji przez pryzmat własnego dzieciństwa oraz relacji z ojcem.

28-09-2017
Bruno Schulz Festiwal 2017 Autor: LubimyCzytać

Przed nami kolejna, szósta już, edycja Bruno Schulz. Festiwal. Zapraszamy do Wrocławia w dniach 11-21 października. Wśród zaproszonych pisarzy m.in. Wioletta Grzegorzewska, Bronka Nowicka, Magdalena Parys, Monika Sznajderman, Jerzy Bralczyk, Jacek Dukaj, Zygmunt Miłoszewski i Maciej Płaza.

 

Opinie czytelników


O książce:
Toń

Polecam. Pisarka ma niesamowitą lekkość i poczucie humoru, potrafi jednak zbudować niezłą atmosferę grozy...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd