05-09-2017
Kuchennymi drzwiami do pięknej epoki Autor: LubimyCzytać

Belle Epoque – „piękna epoka” – taką nazwę nadano okresowi końca XIX stulecia od zakończenia wojny francusko-pruskiej w 1871 roku do wybuchu pierwszej wojny światowej. Właśnie w tych czasach osadzona jest akcja trzytomowej powieści Katarzyny Majgier „Kuchennymi drzwiami”.

Każde złoto, co się świeci
31-08-2017
Każde złoto, co się świeci Autor: ookami

Kilka słów należy się również Lee, która na tle takiego otoczenia dosłownie błyszczy jak tytułowe złoto. To świetnie wykreowana bohaterka - silna i charakterna, ale nie bezmyślna czy impulsywnie naiwna; wyszkolona, ale nie niepokonana. Przede wszystkim to młoda dziewczyna, która musi samodzielnie przedrzeć się przez męski, niegościnny świat, i robi to po prostu fenomenalnie. Myślę, że może okazać się wspaniałym wzorem dla nastoletnich czytelniczek.

31-08-2017
Premiera książki „Ciemny las” [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

Właśnie ukazuje się drugi tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi cyklami „Fundacja” i „Diuna”. Pierwszy tom zyskał ogromny rozgłos w USA i otrzymał nagrodę Hugo dla najlepszej powieści. Jakie wrażenia pozostawia „Ciemny las”? Wygrajcie egzemplarz książki i przekonajcie się sami!

365 stron prawdy
30-08-2017
365 stron prawdy Autor: lapsus

„Rok koguta” jest książką aktualną, bo szczerość jest zawsze aktualna. Pozostaje jedynie pytanie, czy jesteśmy w stanie z taką dawką szczerości się uporać w świecie gotowych recept, w świecie, gdy zawsze to ci „inni” decydują o tym, co masz myśleć i robić. Za tę „końską dawkę” literackiej prawdy składam podziękowania „Aferze” - wydawnictwu od spraw czeskich i tłumaczce, Oldze Czernikow.  

31-08-2017
Mocna powieść o zmaganiach nielegalnych imigrantów Autor: LubimyCzytać

„Boleśnie brutalny obraz tego, jak społeczeństwo traktuje osoby ubiegające się o azyl – opowieść, która ma niebywałe znaczenie w dzisiejszym świecie” – m.in. takimi słowami zrecenzowana została powieść „Dalila” Jasona Donalda, której polskie wydanie ukazało się 21 sierpnia nakładem Wydawnictwa Kobiecego.

30-08-2017
Wkrótce premiera książki „Ludzie na drzewach” Autor: LubimyCzytać

„Małe życie” stało się światową sensacją literacką. Debiutancka powieść Hanyi Yanagihary zachwyca nie mniej, o czym będziemy mieć okazję już wkrótce się przekonać – polskie wydanie książki „Ludzie na drzewach” ukaże się 13 września nakładem wydawnictwa W.A.B. pod patronatem lubimyczytać.pl.

30-08-2017
Zniszczono twardy dysk Terry'ego Pratchetta Autor: LubimyCzytać

Jednym z życzeń Terry'ego Pratchetta było, aby po jego śmierci zniszczyć wszystkie nieukończone powieści. W miniony piątek twardy dysk z komputera pisarza został rozjechany przez zabytkowy walec parowy. 

30-08-2017
Mitomania - pierwszy literacki tokszoł w Polsce rusza jesienią Autor: LubimyCzytać

Na jesieni w internecie pojawią się pierwsze odcinki literackiego szoł z udziałem pisarzy. Mitomania to autorski projekt Piotra Seweryna Rosoła, który chce odświeżyć koncepcję tradycyjnych spotkań literackich i zbudować nowy model rozmowy o literaturze. Ma być merytorycznie, ale przede wszystkim drapieżnie i bezkompromisowo.

30-08-2017
Warto stanąć po stronie kobiet. Wywiad z Pawłem Sajewiczem Autor: Martyna Słowik

Paweł Sajewicz opowiada o kursach kreatywnego pisania, drodze do literackiego debiutu i najnowszej powieści „Republika świecidełek”, którą właśnie wydał.

29-08-2017
Kolejne skarby znalezione w bibliotece Autor: LubimyCzytać

Od dłuższego czasu w bibliotece University of Toronto odkładano inwentaryzację. Gdy w końcu zaczęto ją przeprowadzać, odkryto niezwykle rzadki egzemplarz mszału pochodzący z 1716 roku. To jeden z niewielu przykładów książek z haftowanymi oprawami, które przetrwały do naszych czasów.

Opinie czytelników


O książce:
Draconia: Forging Trust

Nie jest to wybitna książka. Nawet nie jest to bardzo dobra książka. Sporo jej brakuje. Ale pomimo iż napisał ją autor o którym nikt nie słyszał. Auto...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd