Pierwszą ofiarą jest prawda
31-07-2017
Pierwszą ofiarą jest prawda Autor: Ewa-Książkówka

Kuźmińscy boleśnie obnażają też typowe wady charakterystyczne dla wielu Polaków – ksenofobię, brak tolerancji, zamiłowanie do przypinania łatek. Nikt nie lubi, gdy mówi się na głos o jego wadach i tu te odnoszone do ogółu społeczeństwa, kłują w bok czytelnika.

31-07-2017
„Lokomotywa” Tuwima dla anglojęzycznych czytelników Autor: LubimyCzytać

Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływa. Te początkowe wersy „Lokomotywy” Juliana Tuwima znają chyba wszyscy Polacy. Teraz będą mieli okazję je poznać również anglojęzyczni czytelnicy, gdyż 24 sierpnia ukaże się angielskie wydanie tej książki dla dzieci.

Stara ludzkość nowej ery
31-07-2017
Stara ludzkość nowej ery Autor: nan1989

Ludzkość jest na granicy wymarcia; z dnia na dzień ludzie zapadają na tajemniczą chorobę, pod wpływem której zostają uśpione wszelkie instynkty. Wszystkie poza jednym: ogarnięci morderczym szałem dorośli zaczynają mordować wszystko i wszystkich wokół siebie. Ich celem jest zabić jak najwięcej istot, zanim trafią na silniejszych od siebie i sami staną się ofiarami.

01-08-2017
Książka mojego życia Autor: LubimyCzytać

Takiej wystawy jeszcze nie było! Czytelnicy i bibliotekarze będą mówić o książkach swojego życia. 7 sierpnia rozpocznie się wystawa „Książka mojego życia” w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu. Wystawę oglądać będzie można do 30 września 2017.

31-07-2017
Rio de Janeiro – szansa na nowe życie? Autor: LubimyCzytać

Co czuli polscy imigranci, którzy wyjechali do Brazylii podczas II wojny światowej lub niedługo po jej zakończeniu? Czy można zapomnieć o Polsce? Przeczytajcie poruszające fragmenty książki „Droga do Rio. Historie polskich emigrantów”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN.

29-07-2017
Droga do dobrej książki Autor: LubimyCzytać

Pogoda jak dotąd niezbyt sprzyjała wyruszeniu w drogę, przed siebie i gdzie oczy poniosą. Tym chętniej sięgamy po tytuły, które mogą nas zabrać daleko stąd. A czy zastanawialiście się kiedyś, dokąd prowadzą drogi w książkach? Przeprowadziliśmy szybką analizę w bazie lubimyczytać.pl i oto, co odkryliśmy.

Nieodwracalne
28-07-2017
Nieodwracalne Autor: Silverq21

Wszyscy, a w zasadzie większość z nas boryka się z konsekwencjami podjętych działań. Panna Schmitz nie jest tu wyjątkiem. Jednak trudno, w czym ogromna zasługa autora, rozgraniczyć jej działania na dobre i złe. Zbyt wiele tu zmiennych, za mało wiadomych. Można nawet domniemywać, że kat wcale katem nie jest, albo nie jest nim do końca.

28-07-2017
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Lato? Jesień? Trudno powiedzieć jaką aktualnie mamy w Polsce porę roku. W Poznaniu przed momentem wyjrzało słońce, co zostało przywitane chóralnym okrzykiem. Ale czy zostanie z nami długo? I czy będzie przyjemnie grzać? Bez wzgledu jednak na aurę, zawsze można przyjemnie spędzić czas na lekturze. Co czytacie w ten weekend?

 

30-07-2017
O life hamletingu - #3 Marzenia w proszku Autor: Ahsan

Marzenie jest pewnego rodzaju uskrzydlającym celem, metą, do której trzeba biec, ruszać się, iść ciągle i ciągle. A mój problem jest taki, że ja za bardzo nie lubię się ruszać. Mi jest dobrze, jak jest. Czasem godzinami mogę po prostu trwać, siedzieć i rozmyślać. Albo czytać coś ciekawego. Generalnie jestem z siebie zadowolony, nic wymyślnego mi nie potrzeba, nigdzie się nie śpieszę, nawet nie chce mi się chcieć, chyba, że zgłodnieję.

Powieść- modlitwa
28-07-2017
Powieść- modlitwa Autor: lapsus

Jest to autobiografia wewnętrzna, wręcz duchowa. W scenerii katedry w Chartres, która jest mostem łączącym dwa potężne style sztuki średniowiecza – romański i gotycki – widzimy zmagania człowieka, który porzucił dawne życie, ale jeszcze nie przestąpił progu życia nowego. Opisy i analizy piękna sztuki sakralnej, motywów i symboli, z których jest utkana opowieść o zbawieniu zawarta w murach Chartres są pretekstem dla opisu wędrówki rozdwojonej duszy.

Opinie czytelników


O książce:
Anioł Śmierci

Po I tomie z ciekawością sięgnęłam po kolejny. Początek wciągający, potem ciut gorzej, ale całość interesująca.

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd