03-07-2017
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

II tom biografii Jana Karskiego, pasjonujący wielogłos o życiu w Hollywood i przezabawna poruszająca opowieść o ważnych wydarzeniach, które wywracają życie do góry nogami – to tylko niektóre z książek, które w najbliższych dniach ukażą się pod naszym patronatem. Sprawdźcie, jakie tytuły znajdziecie w księgarniach!

30-06-2017
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Nad tym piątkowym popołudniem wisi ciężkie, szare niebo. Nie trzeba być Tatą Muminka, by zgadnąć, że dziś prawdopodobnie będzie jeszcze padać, ale czy to nas zasmuca u progu letniego weekendu? Ależ skąd! Bez względu na to, czy będziemy spędzać ten czas w domu czy w plenerze, mamy już przygotowane lektury – jakie? Już Wam zdradzamy. A Wy z jakim pisarzem go spędzicie?

01-07-2017
Najpierw książka, później film: Mężczyzna imieniem Ove Autor: jowisz

Śmierć, choroba, miłość – trzy motywy, których wykorzystanie w fabule zapewnia zaangażowanie emocjonalne odbiorcy. Stosujący je twórca z łatwością może popaść w patos. A co, jeśli powiedziałabym, że ktoś z wdziękiem zmieścił je wszystkie w jednej historii, przy której będziecie płakać… ze śmiechu? I że na podstawie książki powstał równie świetny film?

30-06-2017
Program Festiwalu Stolica Języka Polskiego Autor: LubimyCzytać

Cała nadzieja w literaturze – pod takim hasłem odbywać się będzie w tym roku Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. W tej edycji festiwalu organizatorzy postanowili zająć się literaturą jako rozmową, kontaktem człowieka z człowiekiem, sposobem porozumienia wspólnot i społeczeństw. Poznajcie program wydarzenia!

Pies rani człowieka tylko raz – kiedy odchodzi
30-06-2017
Pies rani człowieka tylko raz – kiedy odchodzi Autor: malineczka74

Książka to bardzo osobista historia opowiedziana w sposób naturalny. Czyta się ją ze wzruszeniem i wielką przyjemnością. Od samego początku łatwo wyczuć, że to książka szczera, która została napisana ku pamięci wspaniałej czworonożnej przyjaciółki, która sprawiła, że świat na sześć lat stał się inny.

Rewolucja i miłość czyli niełatwa klasyka
30-06-2017
Rewolucja i miłość czyli niełatwa klasyka Autor: Malwina

Najkrócej mówiąc, „Doktor Żywago” to opowieść o miłości i wojnie, te dwa tematy nieustannie się w powieści splatają, jedno towarzyszy drugiemu. Znamy już takie historie, jednak tym, co czyni „Doktora Żywago” wyjątkowym jest jego antyrewolucyjna wymowa, przez co powstały w 1957 utwór był w Rosji zakazany aż do 1988 roku.  

Ocalone w przekładzie
29-06-2017
Ocalone w przekładzie Autor: corbeau

Oprócz jasno wyłożonych zagadnień związanych z przekładoznawstwem autorka dużo miejsca poświęca przemyśleniom samych tłumaczy, przedstawiając różne punkty widzenia, od Kochanowskiego, Iwaszkiewicza czy Krasickiego po współczesnych praktyków przekładu.

29-06-2017
Zaczyna się Festiwal Góry Literatury Autor: LubimyCzytać

Od piątku 30 czerwca w Kotlinie Kłodzkiej trwać będzie Festiwal Góry Literatury, którego organizatorami są Olga Tokarczuk i Karol Maliszewski. Gośćmi wydarzenia będą m.in. Magdalena Grzebałkowska, Wioletta Grzegorzewska, Karol Modzelewski, Mariusz Szczygieł i Adam Wajrak.

02-07-2017
O life hamletingu Autor: Ahsan

Zapraszamy do lektury pierwszego tekstu otwierającego nowy cykl Ahsana Sadika Ridhy Hassan. O life hamletingu, czyli o tym jak humanista-hamlecista nie może się odnaleźć we współczesnym świecie nastawionym na sukces.

29-06-2017
Nie żyje Michael Bond - twórca Misia Paddingtona Autor: LubimyCzytać

Michael Bond zmarł we wtorek, po krótkiej chorobie, w wieku 91 lat. Najbardziej znany jest ze swoich książek o Misiu Paddingtonie - napisał ich w sumie aż 27. Na całym świecie sprzedało się 35 milionów egzemplarzy przygód Paddingtona.

Opinie czytelników


O książce:
Trzepotanie jego skrzydeł

Koniecznie chciałam sprawdzić, jak skończy się trylogia. Inaczej pewnie odłożyłabym III tom po 1/3. Domęczyłam do ostatniej strony, niestety ostatnia...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd