Taniec z samobójcą
31-05-2017
Taniec z samobójcą Autor: DziewczęZksiążką

Przemysław Borkowski połączył w „Zakładniku” kilka cech świetnej powieści. Wykorzystując pokłady sarkazmu i ironii, którymi jako kabareciarz widocznie włada doskonale, stworzył genialne dialogi głównych bohaterów. Ich samych pozbawił zupełnie naiwności, a ich osobowości i opisywany świat odarł z wszelkich znamion obłudy.

31-05-2017
Charlotte Link odpowiedziała na Wasze pytania! Autor: LubimyCzytać

Charlotte Link odwiedziła Polskę w ramach Festiwalu Apostrof i Warszawskich Targów Książki. Pomimo napiętego grafika znalazła chwilę, aby odpowiedzieć na kilka Waszych pytań!

01-06-2017
Quiz na Dzień Dziecka! Autor: LubimyCzytać

W jakiej kondycji jest Twoje wewnętrzne dziecko? Czy nie trzeba go dzisiaj trochę dopieścić? Rozwiążcie quiz z cytatami dla dzieci i młodzieży, który przygotowaliśmy dla Was z okazji Dnia Dziecka, i przekonajcie się!

01-06-2017
Alistair MacLeod po raz pierwszy po polsku Autor: LubimyCzytać

Nakładem gdańskiego wydawnictwa Wiatr od Morza ukazał się dzisiaj „Utracony dar słonej krwi” Alistaira Mac Leoda, autora w Kanadzie uważanego za jednego z najwybitniejszych prozaików XX wieku, zaś przez doskonale znanego polskim czytelnikom pisarza Michaela Crummeya nazywanego: „skarbem literatury – nie tylko kanadyjskiej, lecz światowej”.

31-05-2017
Wydaj z nami książkę „Illuminae”! Autor: LubimyCzytać

Odkąd w sieci pojawiły się informacje o tym, że Wydawnictwo Otwarte kupiło prawa do wydania „Illuminae” w Polsce, spłynęło do niego mnóstwo pytań o datę premiery. Kilkukrotnie było już blisko wydania, jednak za każdym razem pojawiała się inna przeszkoda. Teraz Moondrive Shop razem z lubimyczytać.pl zdecydowało, że nie możemy już dłużej zwlekać. Ale przyda się Wasza pomoc. Dlaczego? I do czego? Przeczytajcie!

Zło
31-05-2017
Zło Autor: Agnieszka

Dawno nie przeżyłam tak bliskiego spotkania z tak złym człowiekiem. I nie mam tu na myśli Pablo Escobara - kolumbijskiego Króla Koki, mordercy i sadysty, postaci w tej pozycji drugoplanowej - tylko autorkę - Virginię Vallejo, jego kochankę.

31-05-2017
2 Weekend Literacki Festiwalu Miasto Słowa 2017 Autor: LubimyCzytać

Po raz drugi w tym roku zapraszamy do Miasta Słowa – festiwalu literackiego, którego głównymi bohaterami pozostają czytelnicy. Przed nami kolejne warsztaty, akcje miejskie, dyskusje, a przede wszystkim spotkania ze znakomitymi polskimi pisarzami.

Boy w cieniu kobiet
30-05-2017
Boy w cieniu kobiet Autor: lapsus

Tytułowa kwestia, czy Boy był kobieciarzem, czy feministą, według mnie nie została potraktowana wystarczająco głęboko w tej książce. Przede wszystkim nie jest to książka o Boyu, a o kobietach, z którymi był związany w czasie swego życia, które zostało brutalnie przerwane w czasie II wojny światowej.

30-05-2017
Ile kcal ma 500-stronicowa książka? Autor: LubimyCzytać

Popularne zdanie brzmi: książkami nie można się najeść. Ale czy na pewno? Zastanawialiście się ile kcal może być w przeciętnej książce, liczącej 500 stron? Wynik może was zaskoczyć!

30-05-2017
Przyznano nagrody Dobre Strony 2017 Autor: LubimyCzytać

Podczas uroczystej gali towarzyszącej 8. Targom Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY poznaliśmy laureata konkursu „Dobre Strony 2017". Nagroda, ufundowana przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, została przyznana w tym roku w dwóch osobnych kategoriach: książka dla dzieci oraz książka dla młodzieży.

Opinie czytelników


O książce:
Nela i wyprawa do serca dżungli

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA? W gęstwinach borneańskiej dżungli można natknąć się na wiele intrygujących, ale zarazem niebezpiecznych przygód. Jedne mogą zo...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd